Warframe'in sahip olduğu kayıtlı oyuncu sayısı oldukça şaşırtıcı

Furkan Güler
Furkan Güler 14.03.2018 - 14:06
Ortaya çıkan rakam, geliştiricileri sevindirdi.

Yaklaşık 5 sene önce ilk olarak PC platformuna, daha sonrasında ise konsol platformuna çıkan TPS MMO oyun olan Warframe'in kayıtlı oyuncu sayısı açıklandı. Geliştirici ekip Digital Extremes tarafından açıklanan bilgiye göre Warframe'i şu ana kadar 38 milyon oyuncu oynamış. Oyunun aktif oyuncu sayısı ne kadar bilmiyoruz. Ancak tahminlerimize göre Warframe'in aktif oyuncu sayısı da muhtemelen oyunun rakiplerini kıskandıracak büyüklüktedir. Steam'de 5 seneden bu yana en aktif olarak oynanan ilk beş oyun arasından düşmeyen Warframe, 2017 yılında bu sayede Valve özel bir ödül de almıştı. Geride bıraktığımız günlerde gelen ve oyuna açık dünya oynanışını ekleyen Plains of Eidolon güncellemesi sayesinde oyuncularını mutlu eden oyun, o güncellemeden sonra 22 kez küçük güncelleme alarak kendini yenilemeyi başardı.

Warframe'in oyuncu sayısı geliştiricisini sevindirdi

Paylaşılan diğer oyun içi detaylar ise daha çok oyunun aktif oyuncularını ilgilendiriyor. Belirtilenlere bakılırsa, oyunda şu ana kadar 234 milyon kez silah oluşturulmuş. Oyunun ilk bölüm sonu canavarı olan Captain Vor'un ise 53 milyon kez öldürüldüğü açıklandı. Oyuncular toplamda ise 1,1 milyar saat Warframe oynamışlar.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 06:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.12.2018 17:05
oyun PVP için çok hızlı ve fazla damageli bir şeye sahip PVP bu oyunda olması için yeni bir slot ve silah sistemi olması lazım yeni olmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2018 11:52
Bu oyunda eksik olan PVP! Forumlarındada yazdım. PVE sevenlerin oynadığı bir oyun bu. PVP eklensin önünde hiç bi oyun duramaz bu oyunun
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2018 03:09
Oyunda PvP var, Conclave diye geçiyor. PvP'de direkt buharlaşmayın diye PvE'de grinding yaparak frameinizi güçlendirecek modları edinmeniz lazım. Yani oyunun yolu ha şöyle ha böyle de olsa hatrı sayılır bir şekilde PvE'den geçiyor. Grind ve PvE mekaniğini sevmeyene hitap etmiyor doğal olarak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2018 19:52
Oyun çok güzel kullanışlı bir arayüze ve güzel bir senaryo içeriğine sahip, her şey çok hızlı, aktif oyuncu sayısı oldukça yüksek ama, PvP modları ve PvP anlayışı çok yetersiz, arkadaşın da dediği gibi PvP içeriği standart bir mmo oyunu gibi olsaydı, en azından 15 vs 15 capture tarzı, deli olurdu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Warframe'in sahip olduğu kayıtlı oyuncu sayısı oldukça şaşırtıcı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×