Wargaming VR pazarına World of Tanks VR sürümüyle giriş yapacak

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 25.01.2018 - 15:22
Wargaming VR pazarına World of Tanks VR sürümüyle giriş yapacak

Wargaming ve VRTech bugün itibariyle yeni bir işbirliğine imza atarak Neurogaming’i kurduklarını açıkladı. Neurogaming, lokasyon bazlı, global bir VR oyun üreticisi ve tedarikçisi olarak hizmet verecek. Neurogaming’in üzerinde çalıştığı ilk oyunun, tüm dünyada milyonlarca oyunseverin gönlünde taht kurmuş II. Dünya savaşı tank simülasyonu World of Tanks olduğu belirtiliyor.

World of Tanks’in yaratıcı ekibinden olan ve Neurogaming’in stratejik danışmanı olarak görev yapmaya başlayan Slava Makarov, konuyla ilgili düşüncelerini “Lokasyon bazlı VR aracılığıyla sanal gerçeklik deneyimini son kullanıcı için çok daha erişilebilir bir şekilde ve uygun fiyatlı sunabilmekteyiz. Sanal gerçeklik deneyiminin kısa süreli değil devamlılığı olan, arkadaşlarla eş zamanlı oynanabilen ve rekabetçi unsurlar içeren bir yapıda olmasını hedefliyoruz. World of Tanks gibi bir fikri mülkiyet ile çalışmak ve oyunun 180 milyona varan topluluğuna yönelik bir VR deneyimi geliştirmek ise bizim için çok büyük ve heyecan verici bir fırsat, ” şeklinde aktardı.

Neurogaming’in şirket merkezinin Kıbrıs Lefkoşa’da olacağı, merkeze bağlı geliştirici stüdyoların ise Moskova’da yer alacağı belirtiliyor. An itibariyle 75 kişilik bir ekiple çalışmalarını yürüten şirket, 2018 sonuna kadar Amsterdam ve New York’ta birer ofis açmayı hedeflemekte.

An itibariyle Neurogaming, eğlenceli VR oyunlarını alışveriş merkezleri ve sinemalar gibi ortamlarda tamamen ölçeklenebilir, lokasyon bazlı istasyonlarda sunmakta. CinemaVR adı verilen bu sistemle Neurogaming, 2017 yılında Bağımsız Devletler Topluluğu’nda 36 farklı noktada 180.000’den fazla oyuncuya VR deneyimini ulaştırdı. Neurogaming, 2018’de global pazara açılma ve kendi VR lokasyonlarını kurmak isteyen girişimciler için bir fırsat yaratma amacıyla franchise modeline geçmeyi hedefliyor.

Lokasyon bazlı VR eğlence sistemlerini rekabete dayalı, multiplayer bir deneyime ve eSpor alanlarına dönüştürmeye odaklanan ve bir çözüm ortağı olarak Neurogaming ile çalışan PolygonVR ise Wargaming tarafından gamescom 2017’de ve Tokyo Game Show’da tanıtılmıştı. Bu platform hem üçüncü partiler tarafından hem de şirket içinde oluşturulan VR içeriklerini destekleyebilecek şekilde geliştirildi. PvP oyun içerikleri halen kapalı betada olsa da ikinci ekran desteği, direkt TV, dijital ve OTT kanal kapasitesi ile PolygonVR, önümüzdeki dönemde lokasyon bazlı eğlenceyi eSpor medya platformları ile birleştirmeyi hedefliyor.

Basın Bülteni

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 11:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2018 20:19
Kktc ye düzgün internet bağlantısı sağlansında gerisi kolay online hiçbir oyun oynanamıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 23:42
Wargaming oyun dünyasında yanına dahi yaklaşılmayacak ender firmalardan birisi olma yolunda hızla ilerliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 21:52
Ben bir kktc vatandasi olarak soylemek istiyorum güney kibris rum kesimi tarafinda olan lefkosada zaten suan wargaming studiolari vardir ve vr studiosuda o tarafa acilacaktir kktc ye degil ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 25.01.2018 20:24
Güney Kıbrıs'ın Lefkoşasında olmasın o. MK haber kalitesini öldürdün.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Wargaming, KKTC'de sanal gerçeklik merkezi kuruyor!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×