Warner, Midway'den kalanlara göz dikti!

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Warner, Midway'den kalanlara göz dikti!


Geçtiğimiz çarşambaya kadar ilgilenen alıcıların Midway Games’e tekliflerini sunmaları gerekiyordu. Fakat başta muhtelif oyun firmaları ve Şikago’dan yatırımcı bir grubun ödeme aczine düşen oyun üreticisi Midway Games’le ilgilenmesine rağmen, L.A. Times’ın bir haberine göre sadece Warner Bros. teklif vermiş. Warner, 33 milyon Dolar’a birçok markayla, Midway’in kalan dört stüdyosundan ikisini satın almak istiyor. Haklarını alacağı oyunlar arasında Mortal Kombat, Spy Hunter, Joust ve Wheelman yer alıyor. Midway aslında, olayın teklif yarışına ve müzayedeye dönüşeceğini düşünüyordu. Zira satış fiyatı ancak böyle yüksek düşürülebilirdi. 33 milyon Dolar ise çerez parası gibi görünüyor.

Warner Bros., Midway’in haklarını almadan önce iki davanın sonuçlanması bekleniyor. Sözkonusu davaların birinde film yapımcısı Larry Kasanoff, Mortal Kombat’ın film haklarının tamamını edinmek istiyor. Ayrıca Vin Diesel ve oyun firması Tigon Studios, Diesel’in The Wheelman’daki ses kayıtları için 200.000 Dolar talep ediyor. Midway Games’in bir sonraki duruşması 1 Temmuz’da. Warner’ın ilgilenmediği stüdyolardan biri The Wheelman’ı geliştiren Newcastle’daki ekip, diğeriyse halihazırda bir Wrestling oyunu geliştiren San Diego’daki başka bir ekip.

KAYNAK
Warner, Midway'den kalanlara göz dikti!
gamestar.de

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 01:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
Warner, Midway'den kalanlara göz dikti!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×