Warriors Orochi

Warriors Orochi

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Üçerlikten savaşçı takımı kuruyoruz
Platformlar PSP
Warriors Orochi
  • Yapımcı - Yayıncı Omega Force - KOEI
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 67
Artılar Takım modu, Multiplayer
Eksiler Vasat hikaye, seslendirmeler
Warriors Orochi, 2007 yılı sonunda ilk olarak PlayStation 2 ve Xbox 360 platformlarında boy göstermişti. Diğer konsollara oranla PlayStation Portable versiyonu biraz daha geç piyasaya sürülen yapım, PSP’de de gayet güzel iş çıkartıyor.

Yapımdaki hikaye, sonu "Warriors" ile biten diğer oyunlarla benzerlik gösteriyor. Ana hikayenin kral Orochi ve emelleri üzerinde toplandığı söylenebilir. Kötü kalpli kral Orochi, geniş gücünü kullanarak birbiri ile savaşan üç krallığı tek bir hakimiyette toplamak istemektedir. Buna karşılık Dynasty Warriors ve Samurai Warriors’dan da tanıdığımız karakterlerden oluşan güç Orochi’nin şeytani birlikleri ile savaşmaktadır. Mücadeleler, karakterlerin onlarca düşman askerine karşı yaptığı farklı ataklar ile sağlanıyor. Sahip olduğumuz her savaşçı mücadelesini Normal atak, Charge atak, Musou atak gibi farklı saldırı taktikleri ile sağlıyor. Savaşlar sırasında kullandığımız Normal ataklar, combo hareketlerin bir araya gelmesi sonucu Charge ataklara dönüşüyor. Musou atakları ise çok daha özel ve güçlü oluyor, ancak her istenildiğinde kullanılamıyor. Zira harcandıktan sonra tekrardan kullanılabilmeleri için bir bakıma şarj olmaları gerekiyor. Atak şarj durumunu ise ekranın sağ üst köşesindeki bardan görebiliyoruz.

Dejavu

Warriors Orochi için gelen bir yenilikte takım sistemi. Oynayış esnasında herhangi bir an tercihinize göre seçtiğiniz üç savaşçıdan oluşan bir takım yaratabiliyorsunuz. Ancak ne yazık ki takım kurmak, savaş sanatınız açısından herhangi bir artı ya da özel bir atak biçimi sağlamıyor. Yapılabilecek en ekstrem takım atağı, zincirleme gerçekleştirilen karakterlere ait Musou atakları. Bunun dışında belirttiğim gibi herhangi bir özel takım atağı bulunmuyor. Diğer konsol versiyonlarından port edilen yapımda, grafikler ve çizgi roman vari sahnelerin kaldırılması gibi bazı olası kırpmalar dışında göze batan bir eksiklik bulunmuyor. Hatta oyun haritası herhangi bir değişime uğramadan tam şekilde PSP’ye aktarılmış.

Bir diğer göze çarpan yenilik ise Multiplayer modunun eklenmiş olması. Ad-Hoc modu üzerinden oynanabilen modun sayılabilecek tek eksi yanı ise, Single Player’a göre daha yavaş bir oynanış yapısına sahip olması. Single Player’ın eksi yanı ise, daha önce oynanmışlık duygusuna neden olması. Diğer Warriors oyunlarında kısada olsa zaman geçirdiyseniz, Warriors Orochi’de oldukça tanıdık gelecektir. Grafikler ve karakter animasyonları açısından ortalama seviyede olan oyun, sesler ve müzikler bakımından da ortalamanın üzerine çıkamıyor. Seslendirmelerin ise vasat olduğu söylenebilir. Genel olarak baktığımızda sıradan bir hikaye, önceki versiyonlarla aynı bir oynanışta, ortalama teknik özelliklerde buluşuyor. Yapımın en büyük albenisini ise Warriors deneyimini portatif bir platformda sunması oluyor. Türe ait daha iyi PSP oyunları olduğu bir gerçek. Bu bakımdan daha çok türü sevenlere tavsiye ediyoruz. Daha önce yapımı oynamamış olanlar da fırsat verilebilir.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 17:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×