Watch Dogs "sınırların ötesi"ne nasıl geçecek? (MK Özel)

Watch Dogs "sınırların ötesi"ne nasıl geçecek? (MK Özel)

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 29.06.2013 - 13:38
Her nesilde aynı duygu
Ubisoft Watch Dogs oyunu ile bütün ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Oyunun sadece teknik açıdan değil tasarım açısından da yeni bir çığır açmasını hedefleyen firma bu konu oldukça da iddialı.

Firma ile yaptığımız röportajda da bu konuya değindik. Watch Dogs'un Kreatif Direktörü Jonathan Morin, daha önceki röportajlarında belirttiği "Bu oyun açık dünya oyunlarının sınırlarının ötesine geçecek" cümlesini de burada açıkladı.

Tıpkı AC4 gibi Watch Dogs da her iki nesil konsola da çıkacak. Sınırların ötesine geçme imkanının mevcut nesil konsollarda mümkün olup olmayacağı konusunda Morin "'Sınırların ötesine geçmek' sadece oyunun teknik özellikleri ile sınırlı bir durum değil; bunun yaratıcı kısma da uygulayabilirsiniz." sözleri ile açıkladı.

Watch Dogs "sınırların ötesi"ne nasıl geçecek? (MK Özel)
"Bizler Watch Dogs’a ciddi bir ton vermek istiyoruz; bizler için insan hayalleri önemli şeyler. Video oyunlarının bu tarz konular üzerine çok hafifi yaklaşımlarda bulunmak gibi bir alışkanlıkları var, dolayısı ile biz derine inmeye çalışıyoruz."

Oyuncuların Watch Dogs'ta sadece ana karakteri değil aynı zamanda bütün şehir benimsemesini istediklerini belirten Morin yapılan eylemlerin sonuçlarında oyuncuların bundan duygusal olarak etkilenmelerini hedeflediklerini belirtti.

"Trafik ışığından kaynaklanan bir kazaya sebep olduğunuzda sizden kendinize “O direksiyon başındaki adama ne oldu acaba” diye sormanızı istiyoruz. Biz bu tarz bir seviyeye ulaşmak istiyoruz. Yeni nesil sayesinde sınırları zorlayabiliriz; oyuncuların cidden bir şeyler yaptıklarına inanmalarını sağlayabiliriz. Sebepler ve sonuçları vardır."

Açık dünya oyunlarında en büyük problem olarak etrafınızdaki diğer karakterlerin cansızlığını belirten Morin, Watch Dogs'ta bunun ortadan kalkacağını da iddia ediyor.

"Sanırım ilk defa oyuncular sadece şehrin içinde olmakla kalmayacak ancak içinde gerçekten insanların yaşadıklarını hissedecekler. Sonuçta her şehir içinde yaşayan insanlarla şekillenir."

Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 02:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×