1/4

We Dare

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 21.04.2011 - 15:16
Sevgiliyle PlayStation 3 oynamanın en güzel yolu
Platformlar PlayStation 3, Wii
We Dare
  • Yapımcı - Yayıncı - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Platform
Merlin Puanı 60
Artılar Arkadaşlarınız ile eğlenceli vakit geçirmek için ideal. Lisanslı müzikler iyi seçilmiş ve amacına uygun olarak hazırlanmaya gayret edilmiş.
Eksiler Tek başına eğlenceli vakit geçirmek için hiç uygun değil. Orta seviye grafikler. Ara birim müzik ve sesleri vasat. Bazı dans figürleri sizleri epey zorluyor. Tek kişilik oyun sıkıcı.
Kaçımız bu oyun tutkusu yüzünden ara ara hayattan koptuğumuzu düşünmüşdür? Evet, oyun oynamak çok eğlenceli ve zor bir iş. Zor çünkü artık günümüzde çıkan oyunlar şu tuşa bas bu tuşa bas şeklinde altından kalkılacak oyunlar değil. Yaşınız kaç olursa olsun sizden belli bir derecede zeka ve fiziksel kabiliyet istiyor. Üstelik bir de kendisinin oyun oynamayacak kadar üstün olduğunu düşünen kişiler var ki onlar ayrı bir hikaye.

“Bu yaşında hala oyun mu oynuyorsun” laflarını duymaktan sıkıldıysanız siz de benim gibi yapın ve onu söyleyeni bir adventure oyunun karşısına oturtup zor bir bulmaca açın ve “Hadi yap bakalım!” deyin ve bir kola almaya gidin. Döndüğünde ya sinirli bir şekilde “Ne saçma bir şey bu ya!” deyip koşarak kaçtığını ya da sinirden ağladığını göreceksiniz. Sakın arkasından kahkaha atmayı unutmayın.
Ancak bazen de öyle anlar gelir ki oyunlar ciddi anlamda sizlerin hayatlarında yıkıcı etki gösterebilir.

Özellikle oyunda yaptıklarını dış dünyada da yapabileceğini sanan kişiler en sonunda gerek kendilerine gerekese etrafındaki insanlara zararlar verir. Bu bağımlılığın en düşük seviyedeki zararı bile aslında insan hayatında giderlemeyecek bir boşluğa yol açar; bir sevgiliye.

İşte güzeller güzeli Jade Raymond’ın da bir parçası olduğu Ubisoft (onun oyunla hiçbir alakası yok sadece bu yazıda adı geçsin istedim, hatta bu yazımı ona itaf ediyorum) oyuncuların bu sorununu fark etmiş ve onlar için hem eğlenceli hem de etkili bir yol bulmuş.

We Dare
Her şey bir Move kumandasıyla başladı

We Dare bir flört etme oyunu. Tek bir amacı var eğlenmek ve hoşlandığınız kişi ile etkili bir yakınlaşma yaşayabilmek. Dolayısı ile oyunlar hakkında bildiğiniz geri kalan tüm şeyleri bir kenara bırakın çünkü burada amaç oyunu bitirmek, achivement’ları açmak, gizli bölgeleri bulmak ya da hapsolduğunuz odadan kaçmak felan değil. Hoşlandığınız kişiyle oyun bahanesini kullanarak daha da yakınlaşmak ve arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek.  Zaten oyundaki puanlamayı da bu yazdığım cümleye dayanarak yapacağım, sonrasında haksız şikayetler istemem.

İlk başta şunu söyleyelim ki bu oyun bir Rocco Strips ya da Armani takım değil. Sizi ne yakışıklı gösterir ne de nefenizi ferahlatır ve dolayısı ile bir sevgili bulmanızı da sağlamaz (gerçi Rocco da aynı şeyi söylüyor ama olsun).  O yüzden bu oyunu oynamayı düşünüyorsanız öncelikle bir sevgili adayınızın olması gerekiyor.

İşin şakası bir yana We Dare gerçekten de iddialı olduğu konuda etkili bir güce sahip. Yani partneriniz ile etkili bir yakınlaşmaya girmek istiyorsanız oyun bu olanağı size gani gani sağlıyor.

Sonra onu aramıza aldık

We Dare her ne kadar 1-4 kişilik bir oyun olsa da kesinlikle tek başına oynamak için düşünülmüş bir şey değil, hele hele iki erkekle kesinlikle oynanmaz bu konuda uyarayım. Oyunun zevki en güzel dört kişiyle çıkıyor. Zaten oyun da size bunu ısrarla tavsiye ediyor, ancak sevgiliniz ile birlikte baş başa oynayarak da eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×