1/2

WET

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Her türlü saçmalığa hazır ol!
Yapımcılar, WET’in türünü belirtirken “Aksiyon, Kung Fu, Spagetti, Western” ifadelerini kullanıyorlar. PlayStation Network’e daha önce, Xbox Live’a ise daha sonra düşen demo, oyundan yaklaşık 20-25 dakika uzunluğunda bir bölümü oynamanıza imkân tanıyor.

Göreve başlarkenki giriş videosunda gırtlak kanseri olan bir gangsterle, bir Çinli arasında geçen diyalogu seyrediyoruz. Boğazındaki deliğe mikrofon benzeri bir aparat dayayarak konuşan ihtiyar, neden son anda bir değişiklik olduğunu ve anlaşmaya göre gelecek kız yerine neden bir adam gönderdiklerini sorar. Çinli, bunu dert etmemesini, her şeyin yolunda gideceğini söyleyerek çantayı masaya koyar. Tam anlaşmışlarken çekik gözlü haydut, çantasından bir silah çıkarıp, ihtiyarın alnına sıkar. Tüm olanları cam tavanlı odanın dışında yüksek bir yerden izleyen Rubi (Başkarakterimiz), aşağı doğru zıplar, iki elindeki silahları ateşler ve muhteşem girişini yapar.

WET
"Rubi güzel olduğu kadar tehlikeli bir karakter. Silah ve kılıç kullanmakta bir hayli usta ve oldukça akrobatik."

Kontrolleri öğrenerek başladığımız görevde sizden önce zıplayarak, sonra yerde kayarak, daha sonra da duvarda yürüyerek ateş etmeniz isteniyor. Bu esnada bir elinizdeki silah yakındaki bir rakibe otomatik olarak nişan alırken, diğer elinizdeki silahı hedefinize manüel olarak doğrultuyorsunuz; böylelikle tek atışla iki kişiyi vurmanız mümkün oluyor. Aksiyonun dorukta olduğu oyunda oldukça fazla rakiple karşılaşıyorsunuz.

Çantamı geri isterim

İhtiyarı vuran Çinli gangster kaçarken yanında, aslında Rubi’ye ait olduğunu öğrendiğimiz çantayı da götürüyor. Rubi de boş durmayıp adamın peşine düşüyor. Bölüm boyunca her kızdığında bir kadının ağzına hiç ama hiç yakışmayan sözler alan başrol oyuncumuz, zaten çok da hanım hanım biri değil. Ekranın üst sol köşesinde yer alan sağlık barı, aldığınız darbeler sonucu düştüğünde, bunu tekrar doldurmak için iki seçeneğiniz var: İçki kasalarının önündeki sembolün üzerinde durup “Üçgen” tuşuna basıp kafayı çekebilirsiniz. Diğer seçenek olarak da, biraz daha ilerleyen kısımlarda meydan savaşı gibi hazırlanmış, ortası havuzlu mekânda göreceğiniz çarpanları parçalayıp, aldığınız çarpan sayısının hızıyla doğru orantılı olarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×