Wii ile terapi

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Wii ile terapi
İngiltere’nin Berkshire şehrinde bulunan ve ülkenin en tehlikeli suçlularının kaldığı Broadmoor Hastanesi, hastalarının tedavisinde ve egzersiz yapmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanmak üzere tam 22 adet Nintendo Wii konsolu satın aldı.

5000 pound harcanarak alınan Wii konsolları, hastanede bulunan Plazma TV’ye bağlı olan Xbox 360 ve Playstation 3 konsollarının bulunduğu yere yerleştirildi.

Hastane yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Wii konsolları hastaların çok fazla ilgisini çekmiş durumda. Bu yüzden yeni Wii kumandaları ve WiiFit oyunları sipariş edilmiş.

Tecavüz ve seri katillik gibi suçlardan dolayı burada bulunan insanların eğlencesi için harcanan bu paralara, halk ciddi tepkiler gösteriyor. Verdikleri vergilerin buralara harcandığını görüp, üzüldüklerini dile getiriyorlar.

Kaynak: kotaku.com

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 03:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
Wii ile terapi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×