Wii Music

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Dünyada bulunan bütün enstrümanları çalmaya hazır mısınız?
Platformlar Wii
Wii Music
  • Yapımcı - Yayıncı Nintendo - Nintendo
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 78
Artılar Oyun içerisinde bir çok enstrüman çalınabiliyor olması ve bunları öğreten bir bölümün olması. Video ekleme kısmı yapımın güzel özelliklerinden biri
Eksiler Wii Fit olmadığı zaman bateri çalımından pek zevk alınmıyor
Müziğe gönül vermiş bir çok genç, para biriktirip kendisine bir enstrüman alıp, onu çalmayı öğreniyor. Arkadaşları ile bir araya gelip, grup kuran ve bu şekilde ünlü olan isimler var. Siz de arkadaşlarınızla bir araya gelip sanal ortamda da olsa müzik grubu kurmak ister misiniz? Müzik temaları diğer oyunlara nazaran gelişmiş içeriği ve Wii’nin kendisine özgü kontrol şekli ile Wii Music bize bu imkanı sağlıyor.

Dört kişiye kadar grubunuzu kurup, müzik yapmanız artık mümkün. Wii Music’in içinde bulunan geniş çaplı enstrüman seçeneklerinden birini seçip, kendi müziğinizi yapmaya başlayın. Sevilen klasik şarkıları kendi zevkinize göre çalın. İsterseniz hızlı isterseniz yavaş... Tabii müziği ve enstrümanı hissederek çalmak size kalmış.

Haydi sahneye

Her yaştan müzik severlere hitap eden Wii Music’in kolay kontrolleri sayesinde, bir piyanist, bir baterist ya da Maestro olabilirsiniz. Altmıştan fazla enstrüman seçeneği bulunan yapım sayesinde hayalinizdeki enstrümanı çalmanın keyfini sürebileceksiniz. Wii Music, benzer diğer oyunlara göre kendinizi geliştirebileceğiniz bir yapım. Bunun nedeni size verilen notaların dışına çıkıp çaldığınız bir şarkının ortasında kendi solonuzu atabiliyorsunuz ya da şarkı bitişlerini kendinize göre çalabiliyorsunuz.

Oyunun menüsü; Videos, Games, Lessons ve Jam Mod olmak üzere dört bölümden oluşuyor. Bu bölümlerden kısaca bahsetmek gerekirse, Games modu Wii Music’in en eğlenceli kısımlarından birisi. Bu mod 3 ayrı bölümden oluşuyor. Bunlardan ilki Open Orchestra. Orkestra şefliği yaptığımız bu bölüm zevkli ve bir o kadarda zor. Grup olarak oynandığı zaman biraz daha zorlaşıyor. Başarılı bir şekilde tamamladığınız zaman yeni şarkıları açmış oluyorsunuz. Diğer bölümlerden biri olan Handbell Harmony ise size renkli bir çift el çanı veriyor ve fonda çalan şarkıya göre sizden onları sallamanızı istiyor. Pitch Perfect de ise, sizden tiz sesleri bir birinizden ayırmanızı istiyor.

Wii Music
"Yapımın grafikleri Wii için yeterli."

Gitar mı, piyano mu?

Lesson Modu, bize oyunun oynanışını öğreten bir bölüm. Burada oyun içerisinde bulunan bütün enstrümanları nasıl çalabileceğinizi öğreniyorsunuz. Bu bölümde Jam Basic ve Jam Mastery olmak üzere iki ayrı moddan oluşuyor.

Videos modunda ise kendinizce beğendiğiniz bir Jam sezonu olduğunda, şarkınız bittiği zaman “Keep a video” butonu ile onu Wii Music video bölümüne ekliyorsunuz. Bu videoları istediğimi zaman Wiiconnect24 aracılığı ile arkadaşlarınız ve dünya üzerinde bulunan diğer Wii Music oyuncuları ile paylaşabiliyorsunuz.

Yapımın en gelişmiş modu ise şüphesiz Jam Season. Bu bölüm, Improvise, Quick Jam ve Drum Mod olmak üzere üç ayrı kısımdan oluşuyor. Improvise bölümüne girdiğimizde, istediğimiz enstrümanı seçip istediğimiz kadar çalabiliyoruz. Her bir müzik aletini “How to play” butonuna basarak nasıl çalacağınızı öğrenebiliyorsunuz. Quick Jam’de, şarkı, enstrüman ve sahne seçimlerini otomatik olarak ayarlıyor ve sizi direk olarak müzik yapmaya yönlendiriyor. Melodi, harmoni, akort, bas ve perküsyonda çalınacak aletlerin tamamını değiştirebiliyorsunuz. Jam modlarında çaldığınız şarkıların videosunu kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede yeni şarkıları aktif edebilirsiniz. Jam sezonlarında arkadaşlarınızla beraber oynayabiliyorsunuz. Drum modda ise bize birebir bateri çalma imkanı sağlıyor. Ancak bu bölümde oynayabilmek için Wii Fit sahibi olmanız gerekiyor.

Bu orkestranın şefi nerede?

Oyun grafik ve ses olarak Wii’ye göre yeterli boyutta. Enstrümanların seslerini gerçekçi olarak algılayabiliyoruz. Grafiklerde bu tarz bir oyun için oldukça başarılı. Sonuç olarak Wii Music, enstrüman çalma tutkunu olan her Wii sahibinin olması gereken bir oyun. Dört arkadaşınızla birlikte oynayıp, eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız Wii Music’i size tavsiye edebilirim.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 17:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
Wii Music

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×