Wii Sports Resort

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Mii'lerin spor hayatı ne olacak?
Hareket algılayıcılı kumandayı günlük hayatımıza sokan Nintendo sayesinde, oyun kültürümüzde ciddi değişimler ve gelişimler yaşandı. Daha önce hiç tatmadığımız tarzda bir oyun keyfi yaşadık Nintendo Wii ile. Özellikle Wii Sports’da kumandamızı birçok farklı tarzda kullanma şansı yakaladık.

Boks, tenis, beyzbol, bovling ve golf’den oluşan içeriğiyle Wii Sports, hemen hemen oynama fırsatı bulan herkesin gönlünde taht kurdu. Aramızda o kadar çok boks maçı yaptık, o kadar çok kez bovling oynadık ki, artık bu keyfin yenilenme zamanı geldi. Nihayet Nintendo, bir ek oyun niteliğindeki Wii Sports Resort’u duyurdu!

Wii Motion Plus!

Nintendo’nun ek aparatlarına bir yenisi daha ekleniyor. Zira Wii Sports Resort ile beraber, Wii Motion Plus ile de tanışacağız. Wii Remote ile birleştirilen bu aparat sayesinde, kumandanızın hareket algısı hassaslaşıyor. Dolayısıyla yaptığınız minik hareketler bile ekranda görünür oluyor.

Bu yeni cihaz sayesinde Wii Sports Resort’un oyunları da ayrı bir önem kazanacak. Zira içeriğinde bulunan 10 yapım da, hareket algılayıcının nimetlerinden sonuna kadar faydalanıyor. Bu oyunlardan şimdilik yalnızca 3’ü açıklandı. Bunlardan ilki Power Cruising adlı bir jet ski oyunu. Yön verme işlemini algılayıcı vasıtasıyla gerçekleştirdiğimiz yapımda, kumandadaki tuşları kullanarak hızlanıp yavaşlıyoruz.

Wii Sports Resort
"Yarattığınız Mii karakterlerini, hemen hemen her Wii oyununda olduğu gibi Sports Resort'te de kullanabileceksiniz."

İkinci oyunun adı Frisbee. Siz hareket algılayıcıyı kullanarak, tıpkı bir frizbi fırlatıyormuş gibi devinimde bulunuyorsunuz ve ekranda, elinizdeki frizbinin gerçekçi bir şekilde havada süzüldüğünü izliyorsunuz. Burada amaç sadece frizbiyi fırlatmak değil. Karşı taraftaki köpeğin frizbiyi yakalamasını sağlamak.

Jedi vs Sith

Wii Sports Resort’un açıklanan oyunları arasındaki en dikkaç çekici olanı muhtemelen Sword Play. Bu yapımda, birer tane Mii karakteri, ellerinde kılıç ile karşı karşıya geliyor; birinde mavi, diğerinde kırmızı kılıç var. Sanki bir Jedi ve Sith kafa kafaya gelmişler gibi (Mii’leri Star Wars karakterine benzetmek nasıl bir hayal gücünün işi olabilir?). Wii Motion Plus sayesinde yaptığınız en ufak hareketin bile ekranda karşılığını görebileceğiniz bu oyunda, öncelikle alıştırma amaçlı olarak kütük kesiyoruz. Yukarıdan ekranımıza düşen kütükleri bir defa kestiğimizde, ortadan kayboluyorlar. Ardından aynı mantık ile yere düşen diğer objeleri parçalayarak rakiple karşılaşmaya hak kazanıyorsunuz. Açıkçası Wii Motion Plus’ın etkisiyle, kılıç kullanmak büyük keyif olacak gibi görünüyor.

Genel olarak bakıldığında, Wii Sports gibi eğlencelik bir oyunun devamının gelecek olması oldukça sevindirici. Wii Remote’a eklenen ek aparat sayesinde hassaslaşan kontroller, Wii Sports Resort’u oynamayı daha da keyifli kılacaktır. 2009 yılı içerisinde satışa sunulması beklenen yapım, Avrupa için muhtemelen yılın ikinci çeyreğinde raflarda yer alacak fakat henüz kesin bir bilgi yok. Siz yine de Mii’lerinizi hazır tutun.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2022 01:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Wii Sports Resort

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×