Wii U, yeni nesil savaşından nasıl galip olarak ayrılır?

Can Furkan Gözütok
Can Furkan Gözütok 3.07.2014 - 10:12
"En büyük etmen içerik"
Nintendo Wii, geçtiğimiz nesilde açık ara farkla en çok satan konsol olmuştu. Bunda en büyük etken, konsolun oyunculara sunduğu grafiklerden ziyade içerdiği oyunlar ve farklı bir kontrolcüye sahip olmasıydı.

"Yeni nesil" olarak piyasaya çıkan Wii U ise, atasının başarısının yanına bile yaklaşamadı. Nintendo Amerika'nın yöneticisi Reggie Fils-Aime, konsolun geleceği ile ilgili bilgileri paylaştı. Konsol satışlarında en önemli etkenin oyunculara sunulan grafiklerden ziyade içerik olduğunu belirten Fils-Aime, konuyla ilgili, " Konsol satışlarında en önemli etken içeriktir. Bunu anlayabilmek için geçmiş nesilde geliştirdiğimiz Nintendo Wii'ye, Nintendo DS'e ve hala daha piyasayada olan Nintendo 3DS'e bakabilirsiniz. İnsanlara gelişmiş ve gerçekçi grafikler sunabilirsiniz ancak oyun o grafiklerden başka hiçbir şeye sahip değilse, oyuncuların onu almaları için bir sebepleri kalmaz." açıklamasını yaptı.

Son olarak Wii U'nun yarışa geriden başladığını kabul eden Fils-Aime, bu durumun konsol sattıracak oyunların geçikmesi sonucunda oluştuğunu belirtti. An itibariyle açıklanan konsol satış adetlerine aşağıdan bakabilirsiniz:

Wii U: 31 Mart tarihinde açıklanan rakamlara göre 6.17 milyon adet konsol satıldı
PS4: 6 Nisan tarihinden itibaren açıklanan rakamlara göre 7 milyon adet konsol satıldı
Xbox One: 31 Aralık 2013 tarihinden itibaren 3 milyon adet konsol satıldı ve Nisan ayından itibaren 5 milyon adet konsol perakendecilere dağıtıldı.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 19:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
Wii U, yeni nesil savaşından nasıl galip olarak ayrılır?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×