WikiLeaks Stories ile belgelerle oynayacağız

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 8.12.2010 - 18:31
Skandalların baş aktörü olan sitenin oyunu mu çıkacak?
Son iki haftadır dünyayı kasıp kavuran Wikileaks, neredeyse tüm dünya ülkelerini kapsayan politik skandalların sebebi oldu. Bir anda dünyanın gündemine oturup büyük ses getiren her şey gibi Wikileaks'inde bilgisayar oyunu yapılması an meselesiydi ve o da gerçekleşti.

WikiLeaks Stories ile belgelerle oynayacağız
WikiLeaks Stories adlı oyun Julian Assange ve takımının uluslararası eylemlerini konu alan bir oyun olmasından daha da fazlası. WikiLeaks Stories aslında bağımsız geliştiricilerin geliştridiği ve WikiLeaks'in yayınladığı belgeleri konu alan birkaç oyunun birleşmesinden oluşuyor.

Henüz yapım aşamasında bulunan text adventure tarzı oyunda bölümlerin, ya da bütünü oluşturan oyunların her birinin konusunu organizasyonun açıkladığı belgelere dayanacak. Şüphe yok ki bu oyun ile birlikte WikiLeaks ve yayınladığı belgelerin yankıları daha da büyüyecek. Bu da oyunu beklemeyi heyecanlı kılıyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 10:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
WikiLeaks Stories ile belgelerle oynayacağız

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×