WikiLeaks Stories ile belgelerle oynayacağız

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 8.12.2010 - 18:31
Skandalların baş aktörü olan sitenin oyunu mu çıkacak?
Son iki haftadır dünyayı kasıp kavuran Wikileaks, neredeyse tüm dünya ülkelerini kapsayan politik skandalların sebebi oldu. Bir anda dünyanın gündemine oturup büyük ses getiren her şey gibi Wikileaks'inde bilgisayar oyunu yapılması an meselesiydi ve o da gerçekleşti.

WikiLeaks Stories ile belgelerle oynayacağız
WikiLeaks Stories adlı oyun Julian Assange ve takımının uluslararası eylemlerini konu alan bir oyun olmasından daha da fazlası. WikiLeaks Stories aslında bağımsız geliştiricilerin geliştridiği ve WikiLeaks'in yayınladığı belgeleri konu alan birkaç oyunun birleşmesinden oluşuyor.

Henüz yapım aşamasında bulunan text adventure tarzı oyunda bölümlerin, ya da bütünü oluşturan oyunların her birinin konusunu organizasyonun açıkladığı belgelere dayanacak. Şüphe yok ki bu oyun ile birlikte WikiLeaks ve yayınladığı belgelerin yankıları daha da büyüyecek. Bu da oyunu beklemeyi heyecanlı kılıyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.03.2023 05:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
WikiLeaks Stories ile belgelerle oynayacağız

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×