1/3

Will Of Steel

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Savaş, savaşabilirsen...
Platformlar PC
Will Of Steel
  • Yapımcı - Yayıncı Gameyus Interactive - GMX Media
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 58
Artılar Takviye kuvvetler çağırılabiliyor.
Eksiler Zayıf grafikler ve yapay zeka. Türe bir yenilik getirmiyor hatta oyunda bulunan hatalar yüzünden götürüyorda denebilir.

Strateji denince benim aklıma önce Warcraft serisi sonra da Command&Conquer serisi gelir. Warcraft’ın mistik bir dünyada geçtiğini düşünürsek, Command&Conquer oyunları her daim gerçek dünyada yaşanmış veya yaşanması muhtemel olan savaşları bizlere sunmuştur. Özellikle Red Alert 1&2, gerek oynanışıyla gerek konusuyla, RTS türünün en önemli örneklerinden olmuştur. Aradan geçen yıllar sonunda aynı ekibin bir çok oyunu PC’lerimize konuk oldu. Aralarından hiç biri oyuncuların üzerinde Red Alert gibi bir etki bırakmasada, Command&Conquer Generals da türün övgüye değer yapımlarından biri oldu.

Uzun zamandır piyasaya çıkması beklenen Act of War, muhtemelen RTS sevenleri bir hayli tatmin edecektir. Aynı dönemde çıkan oyunların bu ihtişamlı yapıma karşı ne kadar şansları olabilir? Örneğin Will of Steel, gerçek zamanlı strateji sevenleri ne denli doyurabilecek bir yapım?

Vakit, savaş vaktidir!

Will of Steel’in yüklenmesi tamamladıktan sonra, uzun sayılmayacak bir videonun ardından menüye geçiyoruz. Bu noktada sistem ayarlarınızla oynamayın. Çünkü arkaplan tıpkı Generals gibi oyundan sahneler içeriyor. Hal böyle olunca ortalamanın üstündeki sistemlerde bile ağırlık hissedilebilir. Fakat oyuna geçtiğinizde bu yavaşlamalardan eser kalmayacak diyebiliriz. İlk olarak “Options” ekranını ziyaret edelim. Beklediğinizin aksine ses ayarları dışında herhangi bir opsiyonla karşılaşamıyoruz! Eğer görüntü seçeneklerinizi değiştirmek istiyorsanız, oyundan çıkıp “Config” sekmesine tıklamalısınız.

Campaign moduna geçtiğimizde, tamamlayabileceğimiz 2 adet senaryo var. İlki Afganistan ikincisi ise Iraq olarak belirtilmiş. Fakat şuan için sadece Afganistan bölümleri aktif. Oyunun geçeceği toprakların yakın ve orta doğu olduğu garantilendiği üzere başlıyoruz ilk bölüme. Bir kaç asker, bir kaç tank ve hummer ile sol alt köşedeki “Mini map”te belirtilen noktaya ilerlememiz gerekiyor. Fakat nedendir bilinmez öyle bir minyatür harita sistemi kullanılmış ki, bazen düşmadan çekmiyorsunuz mini map’ten çektiğiniz kadar. Tam olarak çözemediğim ve düzeltemediğim bir sebebten dolayı, haritanın üzerinde biraz yamuk olarak konumlandırılmışız. Örneğin ekranı aşağı çekiyorum yandaki haritada sol üst köşeye gidiyoruz. Yukarı yapıyorum sağ alt köşeye... Bölümün sonuna kadar cebelleştiğim haritaya alışmıştım ki, 2. bölümde açısı değişmiş olarak tekrar karşıma geldi. Bu sefer ekranı sağ almaya çalışıyorum, haritada sol alt köşeye gidiyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×