Will Wright'tan üç efsaneye övgü yağmuru!

Will Wright'tan üç efsaneye övgü yağmuru!

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 9.05.2013 - 21:40
Oyun dünyasının efsane ismi Wright konuştu
Sims ve SimCity serilerini yaratarak oyun tarihine adını altın harflerle yazan Will Wright Game Horizon konferansında saygı duyduğu üç yapımcıyı övgüye boğdu. Super Mario, Zelda, Pikmin gibi oyunların yaratıcısı Shigeru Miyamoto; Fable, Populous, Black & White gibi oyunları yapan Peter Molyneux ve Civilization, Pirates!, Alpha Centauri gibi oyunlardan tanıdığımız Sid Meier efsanevi geliştirici Wright'ın hedefindeki üç isimdi. Miyamoto'nun oyun geliştirme tarzını çok beğendiğini söyleyen Wright "O her zaman ilk önceliği oyuncuya verir.  Onun oyunlarının arkasında eşsiz ve muhteşem bir zanaatkarlık vardır" derken Molyneux için "Risk alışı takdire şayan" ifadelerini kullandı. SimGolf oyunu sırasında beraber çalıştığı Sid Meier'in oyunlarını ise "rahat bir sandalyeye" benzeten Wright Meier'in oyunlarının başından kalkılamamasını vurguladı. Valla bizim de bu haberi yazarken dördünün oturup çay içtiği bir masa geldi gözümüzün önüne. O masada olmak isteyenler el kaldırsın.

Will Wright'tan üç efsaneye övgü yağmuru!

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 14:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×