Windows Longhorn

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Windows Longhorn
Microsoft, yeni işletim sistemi Longhorn ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermeye başladı. Öncelikle, işletim sistemi 3D bir arayüze geçiyor ve hem görsel olarak, hem de kullanıcı dostu olması açısından daha göze hoş gelecek. Menüleri kullanmak daha zevkli ve kolay bir hal alacak. WinFS sistemi ile, dosya türlerine göre arayüzler oluşturulacak ve istediğimiz dosyalara arama yapabilme seçeneği ile daha kolay bir ulaşım sağlayabileceğiz. Longhorn, sesli komut sistemini de destekliyor olacak ve böylece bilgisayarımızla konuşuyormuşuz gibi bir ortam olacak. Daha da önemlisi ise Indigo isimli iletişim sistemi. Bu sistem, diğer elektronik cihazlarla da etkileşime girebilmek için önemli bir adım olarak görülüyor. Windows Longhorn, 2006'nın sonlarına doğru tamamlanmış olacak, 2007 yılı içerisinde de Longhorn Server bizlerle birlikte olacak.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 03:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2018 13:00
Longhorn'da olmayan özellikler vardı yayınlansaydı bilgisayarlar sıkıntılı olurdu bill gates'in emri "yayınlamayın eksik birşeyler var bu üretimi durdurun sonraki sürümde eksik özellikleri yayınlarız" dedi fakat longhorn programının fragman videosu yayınlanınca işler değişiyor bu özellikler vistada.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Windows Longhorn

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×