Wings of War

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Çekirdek niyetine yiyebileceğiniz bir simulasyon.
Platformlar PC
Wings of War
  • Yapımcı - Yayıncı Silver Wish Games - Gathering
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Simülasyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 70
Artılar Uçuş simulasyonu olmasına rağmen kontrolleri oldukça basit.
Eksiler Grafikler iyi sayılmaz, ayrıca aynı şeyleri yapmak sıkabiliyor

Uçuş simulasyonları, genelde diğer türlerin gölgesinde kalmışlardır. Grafikleri gerçeğe oldukça yaklaşmasına rağmen, kontrol konusunda çıkardıkları zorluklarla, oyuncuların çoğunu kendinden uzaklaştırmıştır. Eğer uçuş simulasyonlarına sempatiniz normalinden fazlaysa, ya da pilot olmak gibi bir düşünceniz varsa, belki hırs yapıp, kontrolleri öğrenmek namına tüm klavyeyi yutabilirsiniz. Wings Of War da, savaş konulu bir uçuş simulasyonu ama diğerlerine tezat oluşturacak şekilde, grafikleri çok fazla iç açıcı olmamasına rağmen, kolay kontrolleri ile rahatlık sağlıyor, bizi kokpite hemencecik ısındırıyor.

Onu vur, bunu vur, şunu vur

Genel olarak bir campaign içerisindeki görevleri yaparak, bir sonraki campaign’i açmaya çalışıyoruz. Campaign’ler içerisindeki görevler çok fazla kasılacak türden değiller. Uçakları ve kara taşıtlarını vurmak, köprüleri havaya uçurmak gibi işler ile uğraşıyoruz. Havada uçaklar ile kapışmak ya da it dalaşlarına girmek zevkli oluyor. Oynanabilecek geniş çapta uçak türü bulunmakta. Tüm uçakların kendilerine has menzilleri, hızları ve ateş güçleri bulunuyor. Tabii, bu özellikleri savaş sırasında verimli bir biçimde kullanabilmek tamamen bize kalmış durumda. 

Wings Of War, bir simulasyonda rastlanabilecek belki de en kolay kontrollere sahip. Yön tuşları kullanıp uçağımızı yükseltip alçaltabiliyor, sağa sola manevralar yaptırabiliyoruz. Normal makinalı ateşimizin yanında, bomba atma görünümüne geçerek, karada bulunan hedefleri vurabilmemiz de mümkün. Kimi zamanlarda ise, uçak görünümünden makinalı tüfek görünümüne geçebiliyor ve FPS oynar gibi karşımızdaki uçakları indirebiliyoruz. Crosshair’imiz sayesinde, diğer uçaklara hedef alabiliyoruz. Sağda altta bulunan radarımız, bize görev yerlerini, kanat adamlarımızı ve düşman uçaklarını gösteriyor. Yalnız kabak gibi önümüzde durmalarına rağmen, nedense düşmanları düşürmek zor oluyor. Hatta kanat adamlarımızın açtığı ateşler de onlara işlemiyor. Tüm mermileri isabet ettiriyoruz, ama çok zor ölüyorlar, bu da sıkıcı olabiliyor. Manevra yapmayı akıl ettikleri zamanlarda, hiç durmuyorlar, oraya buraya yaylanıyorlar, sizi uğraştırmış oluyorlar. Yani uçakların yapması gereken manevralar, pek düzgün biçimde dengelenmemiş. 

Grafikleri uçuş simulasyonları içerisinde değerlendirirsek, çok fazla birşey sunmuyorlar. Kara efektleri pek de iç açıcı değil, binalar da ayrıntısız biçimde öylece duruyorlar. Uçaklar için de pek fazla özen gösterilmemiş. Yine de göze batar şekilde rezalet değiller. Zaten oyunun hareketli ve zevkli oynanışı, grafiksel eksikleri kapatabilecek nitelikte. Sadece bir yerden sonra, size verilen görevler kendisini tekrar etmeye başlayıp, sıkıcı olabiliyor, “aman bıktım şu uçağın peşinde koşmaktan” diyerekten çıkıyorsunuz oyundan.

Bombardımanın sonunda...

Wings Of War, eğlencelik olarak hazırlanmış, çok fazla ayrıntıyla uğraşmadan oynayabileceğimiz bir simulasyon. Silahla yürümekten sıkıldıysanız, havada aksiyon yaşamak istiyorsanız, Wings Of War sizi eğlendirecektir, ama her an sıkılmaya hazır olacağınızı da unutmayın.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 14:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
Wings of War

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×