1/2

Winning Eleven 8: International

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Japonların son hamlesi WE-8 International!
Platformlar PC
Winning Eleven 8: International
  • Yapımcı - Yayıncı Konami - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 85
Artılar Atmosfer harika... Sahadaki futbol harika...
Eksiler Lisansız liglerdeki kadroların güncellenmemesi...
Hiç şüphesiz ki son yıllarda, PC’de futbolun yeni yüzü WE(PES) serileri. FIFA’yı oyuncunun gözünde ikinci plana atan Japonlar, Pes-4’ün ardından WE-8 International’ı da piyasaya sürüp, bu seneki hamlelerini tamamladılar. Hatta Konami, şu andan itibaren Pes-5(WE-9) için çalışmaya başlamıştır bile.

Winning mi? Pes mi?

Winning Eleven-8 International’ın PES-4’ten herhangi bir farkı yok görünüyor. Yapımcılar PES-3’ten sonra çıkardıkları WE-7 Int.’de hiç değilse arayüzde çok ufak bir değişikliğe gidip, ana menüyü sağdan sola almışlardı. WE-8’de bu bile yok! Tamamen aynı oyun. Oyunu bir hevesle açıyorsunuz. PES-4’teki muhteşem giriş videosu kullanılmış. Hemen ardından oyunun Winning Eleven olduğuna dair tek belirti olan, “WE” logosu karşımıza geliyor...

PES-4’ün en çok eleştiri yağmuruna tutulduğu bölüm, lisanslar(sadece İspanya, İtalya ve Hollanda lisanslı) ve güncellenmemiş kadrolardı. WE’da da bu durum aynı şekilde devam ediyor. Aslına bakarsanız, Konami’nin tüm ülkelerin lisansını alamaması bir nebze olsun, sineye çekilebilir. Fakat kadroları güncellememek, Japonların en büyük hatası olmuş! İsimleri tamamen sallama bile olsa kadroların doğru oyuncularla şekillendirilmeleri gerekirdi. En azından büyük transferleri ekleselerdi diye düşünüyorum. Yani neden biz oyuncular, WE(PES) oynarken futbolu bir sene geriden takip ediyoruz. Zaten Man UTD’nin lisansı alınmamış. En azından sallama bir isimle bile olsa Rooney’i kadroya koyabilirlerdi. Tabii daha bir çok transfer eksik...

Topladığımız puanlarla WE-Shop’tan ne almak istersiniz?

WE-7’ye göre WE-8-Shop geliştirilmiş. Örneğin eski versiyonlarda olmayan, Master League’e başlangıç puanımızı belirleyebiliyoruz. Ancak bunun için 10.000 puan değerinde Master League Starting Points’i almamız gerekiyor. Bir başka yenilikte Master League’ye başlarken, 2. ligden başlamak zorunda olmayışımız. Hatta seçtiğimiz ligdeki takımları istediğimiz gibi başka bir ekiple değiştirebiliyoruz. Bunun için ise 2000 puan değerindeki Master League Composition’u almalısınız.

“Master League” bir Konami buluşudur!

WE(PES) için en önemli organizasyon Master League’dir. Burada seçtiğiniz takımları, Avrupanın güçlü liglerindeki tecrübeli ekipleriyle yarıştırmak zorundasınız. Kazandığınız veya berabere kaldığınız her maçta puan ve para kazanırken, kaybedilen maçlar ise tam tersi etki ediyor.

Sezon sonlarındaki transfer dönemi çok önemli. Çünkü kadronuzdaki genç futbolcularınızı yalnızca bu dönemde yetiştirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken Regulate Conditions’a girmekten ibaret. Burada çeşitli antrenmanlar var. Oyuncularınızı seçip, dilediğiniz antrenmanı yapabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şey var. Yaptığınızı idmanlar, örneğin şut çalışmasıysa, oyuncunuzun hücum özellikleri artıyor. Defans çalıştırıyorsanız, futbolcunun savunmaya yönelik özellikleri artar. Tabii buradaki en önemli nokta bu antrenmanları özellikle genç oyuncular üzerinde yapmanız. Çünkü onlar daha çabuk gelişme gösteriyorlar.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×