Wipeout Pulse

Wipeout Pulse

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Modifiyeden sıkılanlara, yeni nesil adrenalin
Platformlar PSP
Wipeout Pulse
  • Yapımcı - Yayıncı SCE Studio Liverpool - Sony Computer
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 82
18 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%86
Artılar Geliştirilmiş grafikler, yeni materyal ve pistler, adrenalin.
Eksiler İlk seferde başarılı olmak biraz zor. Sesler daha kaliteli olabilirdi.
Adrenali avuçlarınızda hissetmenizi sağlayan küçük dev cihaz PSP, geleceğin yarışlarını şimdiye taşıyarak adeta zamanda yolculuk yapmanızı sağlıyor. İlginç tasarımlara ilgi duyuyor ve hızdan hoşlanıyorsanız büyük ihtimalle Wipeout adını duymuş ya da muhtemelen bizzat oynamışsınızdır. Hala tecrübe etmediyseniz de üzülmenize gerek yok, SCE Studios bu kural tanımaz yapıma bir yenisini daha ekledi: Wipeout Pulse.

Star Wars

Bu bir gerçek ki PSP’de yarış oyunu oynamanın verdiği tat bir başkadır. Adeta elinizin içinde bulunan arabayla, virajlarda bir sağa bir sola yatarken bulursunuz kendinizi. Wipeout Pulse’da ise genellikle virajlarda sağa ya da sola yatacak zaman bulamadan bir diğer viraja girerken buluruz kendimizi. Aksiyon her zamankinden iki kat daha fazladır. Zira yapım klasik ya da modifiye edilmiş arabalarla değil, daha çok Star Wars filminde görmeye alış olduğumuz tarzdaki araçlarla yarışıyoruz. Gelecek temalı pistlerde hızları saatte 400km altına düşmeyen araçlarla yarışmak başka hiçbir yapımda görmeye alışık olmadığımız bir durum. Wipeout Pulse, önceki kardeşlerinden görmeye alışık olduğumuz pist tasarımlarını aynen korurken süratinden de hiçbir şey kaybetmeden tam gaz gitmeye devam ediyor.

Her zaman olduğu gibi bu yapımda da amaç basit, finiş çizgisinde ipi ilk göğüsleyen olmak. Yüksek sürate elverişli pistlerde gazı topuklarken, rakiplerinizi alt etmeninde farklı yolları bulunmakta. İster tehlike ve hasardan olağan çabanızla kaçarak son sürat gider, isterseniz de çevrede bulunan materyalleri toplayarak rakiplerle dişe diş bir mücadelede yer alırsınız. Tercih ettiğiniz yol ne olursa olsun hızı maksimum seviyede tutabilmek, daha doğrusu araçları o hızda pistte tutabilmek ve finişi ilk gören olmak çok da kolay değil.

90’dan sonra çok yakar!

Yapım daha çok eğlence amaçlı olduğundan katıksız bir arcade yapısı barındırıyor. Hal böyle olunca sağa sola bindirmek, rakipler karşısında geriye düşme riski dışında sorun olmuyor. Pistler son derece aksiyona müsayit geliştirilmişler. Rampalar, tuzaklar ve en önemlisi materyaller bakımından çok çeşitli alternatifler içermekteler. Rakiplerimize karşı en büyük kozumuz topladığımız bu materyaller oluyor. Güç paketleri ile ekstra itiş gücü sağlayabilir, elektrik yüklemesi yaparak rakip araçların motorlarını bloke edebilirsiniz. Anlayacağınız birinciliğe giden yolda her şey mübah. Bu yolda giderken sizin en birinci dostunuzda hızlandırma rampaları olacaktır. Bu rampaları kullanmadan yarışı tamamlamak neredeyse imkansız. Bu bakımdan pistlere az çok aşina olmak gerekiyor. Zira yüksek süratte rampalar genellikle es geçilebiliniyor. Rakiplerin yapay zekalarının da yabana atılır bir yanı olmadığı düşünülürse ilk seferde parkuru başarı ile tamamlamak oldukça zor.

Wipeout Pulse, 24 yeni parkur, onlarca yeni yüksek hızlı araç ve bazı yeni ölümcül yeni silahlarla birlikte geliyor. Yeni online Multiplayer modu ile arkadaşlarınız ile yarışarak rekabeti yüksek hızlarda daha da kızıştırabilir, indirilebilir içerikler ile yapıma yeni parkurlar ekleyebilirsiniz. Yapım grafik açısından da bir hayli tatmin edici. Özellikle yüksek hızlarda kullandığımız araçlar ve bulundukları pistler gayet güzel tasarlanmış. Aldığımız yada kullandığımız materyaller ile ortaya çıkan efektler görülmeye değer. Sesler ve müzikler bakımından ortalama üzerine çıkamayan yapım, yaşattığı adrenalin ile bunu kapatıyor. Gerçekçi yarış simülasyonlarından ya da modifiye edilen araçlarla oynadığınız yarışlardan sıkıldıysanız, bir de üzerine yüksek süratten hoşlanıyorsanız Wipeout Pulse sizin için bulunmaz fırsat. Türe getirdiği yeni soluk açısından fırsat verilmeli.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 22:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×