Witcher yazarı CD Projekt'e tepkili

Witcher yazarı CD Projekt'e tepkili

Mert  Günhan
Mert Günhan 8.11.2012 - 15:30
Sapkowski'den ağır söylemler
Witcher ile ünlenen Polonya'lı yazar Andrzej Sapkowski, CD Projekt'in yaptığı Witcher oyunları konusunda tepkili. Eurogamer ile yaptığı röportajda konuyla ilgili açıklamalar yapan Sapkowski "Witcher oldukça güzel bir oyun ve yapımcıları bu yüzden takdiri hakediyor. Fakat benim yazdığım kitaplara bir alternatif veya benim hikayemin bir devamı değil. Geralt'ın hikayesi sadece Geralt'ı yaratan kişi tarafından devam edebilir, o kişi de ben oluyorum."  dedi.

Witcher oyunlarının kitabın hikayesini etkileyip etkilemediği sorulduğunda ise "Günümüzde pek çok olmaması gereken şey standart haline geliyor. Bir yazar olarak "ek içerik" veya "tamamlayıcı içerik" gibi şeyler bence aptallığın daniskası. Ben ömrümde bilgisayar oyunlarına ilgi duymadım, bazen televizyon izleyip oyun dergilerini okuyorum. Görsel teknolojiye zaman zaman şaşırıyorum fakat hikayeler konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Bazı oyunlarda hikaye bile yok, tek yaptığınız anlamsızca adam öldürmek." diyen Sapkowski, Witcher'ın oyunlarını da oynamadığını ekledi.

Witcher yazarı CD Projekt'e tepkili
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 17:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×