1/2

WOFOR: War on Terror

WOFOR: War on Terror

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Büyük savaş patlak verecek!
Adında terörist kelimesi geçen oyunlar genelde ikinci sınıf oluyor veya hep bana öyle rast geldi. Oyun duyruluyor; özen gösterilmeden, içeriği olmadan, kötü grafikler ve detaylar ile karşımıza sunuluyor. İstisnai ve kaliteli olanları tabi ki var, yine de WOFOR: War on Terror ismini ilk duyduğumda, “Of gene mi? Bu tür oyunlardan biri” diye iç geçirmiştim. Elime bilgi geçtikçe, bu önyargı ortadan kalktığı gibi ve bir anda ilgimi çekmeye başladı. Biraz daha araştırma yapınca, ortaya güzel yapımın çıkacağına inandım.

Terör Bitmez

Uzak olmayan bir gelecekte bağımsız terörist gruplar; siviler ile karşı karşıya gelmiş; ufak çaplı savaşlar, isyanlar ve sokak çatışmalarıyla yıkıma neden olmuşlardır. Olaylar en sonunda bastırılır ve yatıştırılır, ancak aradan geçen yıllardan sonra yeni bir düşman ortaya çıkar. Yıl 2008, bu seferki terörist grupları daha acımasızdırlar ve daha ölümcül silahlara sahiptirler. Büyük şehirlere saldırılar başlar ve kaos etrafa iyice yayılır. Yeni düşmalarımız hakkında hiç bir bilgi yoktur. Kimler? veya hangi silahlara ve teknolojiye sahipler? Bu korkunç kabustan kurtulmamız gerekmektedir. Hangi taraf kazanacak? Hangi taraf kaybedecek? Sonuç belli değil...

WOFOR: War on Terror konu olarak klişe gözüksede yapımcılar görevlerde senaryonun dallanıp budaklanacağını söylüyorlar. WOFOR içinde World Forces, The Order ve The People’s Republic of China adında üç taraftan birini kontrol edebileceğiz, hepsinin avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Her birinin farklı hikayesi var ve bu senaryoları oynadıkça ana hikaye hakkında detaylara ulaşacağız. Oyun içinde üç ırk için uzun ve detaylı bir şekilde hazırlanan 8 görev yer alacak. Tutorial ve Epilogue görevlerini de sayarsak toplamda 26 tane aşama bizleri bekliyor.

60 farklı ünite oyun içinde emrimizde olacaklar. Bu üniteler AH-64D Apaçhi helikopteri, HMMWV Hummer cipi, Zırhlı tanklar vb... gibi günümüz araçlarından oluşuyor. Normal ünitelerimiz dışında her ırk için 6 tane kahramanımız olacak. Hepsinin ayrı yeteneğe sahip, ancak firma bu konuda tam bir bilgi vermiyor. Hero’larımız savaşlarda önemli rol üstlenecek, yeri geldiği zaman kazanmamız için en önemli silahımız olacaklar.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×