Wolfenstein ırkçılık ile suçlanıyor

Wolfenstein ırkçılık ile suçlanıyor

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 9.10.2017 - 16:05
Bethesda, anti-Nazi duruşunun arkasında.

Bethesda'nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı "Make America Nazi-Free Again" vidoesu ve açılan "NoMoreNazis" hashtag'i gayet normal olarak görünebilir. Sonuçta Naziler evrensel kötü adamlar olarak bilinir ve dünyanın her yerinde kıçlarını tekmelemek her zaman iyi bir fikir olabilir. Ancak, bazıları bu şekilde düşünmüyor.

Wolfenstein ırkçılık ile suçlanıyor

Wolfenstein'ın resmi Twitter hesabında paylaşılan videoda Amerika Birleşik Devletleri'ni işgal etmiş olan Nazileri görüyoruz. Donald Trump'ın seçimleri kazanmasından sonra başlayan "Not My President" sloganına gönderme yapan Bethesda, ırkçılık suçlamalarına rağmen geri adım atmıyor. Çünkü, Wolfenstein'ın amacı bu. Stüdyonun pazarlama başkan yardımcısı Pete Hines, GamesIndustry'e yapığı açıklamada "Wolfenstein 20 yıl önce yapılan ilk oyunundan bu yana anti-Nazi destekçisi olmuştur. Oyunun amacından şaşmasına izin vermeyeceğiz. Nazilerin kötü olduğunu ve Amerikalı olmadıklarını söylemek bize düşmez. Tarihin doğru tarafında olmak için endişelenmiyoruz."

"Amerika'yı özgürleştirmek, dünyayı özgürleştirmek için ilk adım. Yani, #NoMoreNazis aslında Wolfenstein serisinin ne demek olduğunu belirtiyor. Oyundaki hikaye bunun üzerine kurulu ve güncel olaylara da değinmekte."

Wolfenstein 2: The New Colossus'un Birleşik Devletler'in güncel politik atmosferine gönderme olmadığının altını çizen Hines, güncel politik olayların sadece oyun ile aynı zamanda gerçekleşen bir tesadüf olduğunu belirtti.

"Oyunumuzun amacı bu. Serinin amacı her zaman bu oldu. BJ'in tutumunu benimsemekten hiçbir zaman korkmayacağız. İş Nazilere gelince bizi "karşı" taraflarına koyabilirsiniz."

Wolfenstein 2: The New Order ne zaman çıkacak?

Wolfenstein 2: The New Order, 27 Ekim'de raflarda yerini alacak.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 04:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
Firerose
Firerose 9.10.2017 16:25
nazileri tanımıyorum hayatımda hiç bir nazi ile tanışmadım ve yahudi ile aranızdaki mesele nedir diye soramadım ama yahudileri ve israili çok iyi tanıyorum. yahudiler ve onların arkasında olduğu firmalar kimleri kandıracaklarını çok iyi bilirler ama emin olun KANDIRAMADIKLARI insanlar onların en büyük düşmanıdır.
Firerose
Firerose 10.10.2017 18:49
09.10.2017 18:36 sen kimsinki beni ırkçılıkla suçluyorsun, sen kimsinki bana iftira atıyorsun hasta herif git iş bul kendine evde işsiz oturma
Firerose
Firerose 10.10.2017 18:47
10.10.2017 07:32 birincisi her önüne konana inanacak kadar sen aptalsan bu senin sorunun, ikincisi nazileri tanımayan biri onları nasıl haklı göstermeye çalışsın üçüncüsü acep ben yazımda nazileri haklımı göstermeye çalışıyorum bir daha dikkatli oku dörtdüncüsü git artık kendine bir İŞ bul lütfen annene babana yük olma artık lütfen
Firerose
Firerose 10.10.2017 18:39
siz negatif ve art niyetli yorum yapan vatandaşlar sizin akli dengenizde problem var ben bunu biliyorum ama siz bilmiyorsunuz. kabalist yahudiler sizlere putperest diyor bunu biliyormusunuz çünkü bilmediği bir şey hakkında idda edip yorum yapmak aptallığı ve cehaleti aşar boyutta aklı dengede hasta olmanın işaretidir. yani siz hastasınız... nokta
Firerose
Firerose 10.10.2017 08:52
Etemelkuran yahudimisin yoksa yahudi sempatizanımısın bilmiyorum ama ben senin o dediğin kahve ağuzlu antisemtikçu değilim. Yahudiler benim henüz dostum yada düşmanım değil ama ben biliyorumki yahudinin gönlünde herkese ve herşeye yalan söyleme ve kandırma arzusu var. Ve bunu yıllara dayalı araştırma ve tecrübemden söylüyorum. O yüzden holywood zekalı olmamak gerek diyorum
MK Okuru
MK Okuru 10.10.2017 07:32
Nazileri tanımıyorum demek cahilim demenin başka versiyonu sanırım.Yüzlerce belgesel binlerce döküman var parmağının ucunda aç bak.Tarihin en rezil insanlık suçunu işlemiş bir topluluğu haklı gösteremezsin kötüyü kötüyle aklamaya çalışmayı bırakın.
etemelkuran
etemelkuran 9.10.2017 23:04
Çok iyi tanıyorum derken, anti semitik kahvehane ağzıyla atıp tutmuşsun. Senin benim gibi insanlar. Üstüne de ziyaret ettikleri 1 numaralı yabancı destinasyon Türkiye. Biri senin hakkında böyle bir şey yazsa heralde çok keyif alırdın.
MK Okuru
MK Okuru 9.10.2017 18:36
Yahudileri hiç tanımıyorum hayatımda hiçbir yahudiyle tanışmadım. Ama sizin gibi ırkçıları iyi tanıyorum ve tarihte savaş, yıkım, kan vahşet bitmediyse tek sebebi sizsiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Fratos
Fratos 10.10.2017 12:15
Siyasete girneyecektin Bethesda.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.10.2017 11:48
nazilere katil diyenler stalinin kafkaslarda yaptığı katliamı bilmez,mao'nun yaptığı katliamı bilmez ama oturdukları yerden hitler şuydu hitler buydu derler, nazilerde zamanında bethesdanın hangi aile yakınına ne yaptıysa kuyruk acıları hâla dinmemiş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.10.2017 03:19
New order ilk oyun değil mi
Wolfenstein the New colossus
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.10.2017 00:47
Kahrolsun naziler! Kahrolsun ırkçı köpekler! Herkes eşit!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×