1/4

Wolfenstein Multiplayer

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Çılgın Naziler ve bitmeyen deneyleri
En önemli FPS serilerinden olan Wolfenstein, kısa bir süre sonra yeni oyunuyla hayranlarının beğenisine sunulacak. Zekice düşünülmüş alternatif senaryosuyla birçok oyuna ilham kaynağı olan yapım, ayrıca multiplayer modlarıyla da birçok kişiye hoş saatler sunabildi. Zira 2003 yılında piyasaya sunulan Wolfenstein: Enemy Territory, sadece multiplayer olarak hazırlanmış ve başarılı da olmuştu. Bundan tam 6 yıl sonra Wolfenstein ismi, tekrar diriliyor. id Tech 4 grafik motoruyla geliştirilen yapım, id Software ve Raven Software'ın ortak projesi. Oyunun çıkışına az bir süre kala multiplayer beta versiyonuna kısa bir bakış atma şansına sahip oldum.

Bir profil oluşturduktan sonra, harita ve oyun modunu seçerek başlıyoruz. Wolfenstein, 8 adet harita barındırıyor. Bunlar; Bank, Canals, Chemical, Facility, Hospital, Manor, Rooftops ve Tesla.

Oyun modları:

Team Deathmatch: Ölümüne bir savaş. İki düşman takımın birbirini alt etmek için kıyasıya savaşacağı mod.

Objective: Direniş güçlerine yardım ederek, Naziler tarafından yürütülen deneylerin korunmasını engellemeye çalışarak, deneyleri yok etmeye çalışıyoruz.

Stopwatch: Belirlenen görevleri, en kısa zaman diliminde tamamlamak için mücadele veriyoruz. Bunu başaran ilk takım galip geliyor.

Wolfenstein Multiplayer

Yapımda iki taraf yer alıyor; The Resistance (direnişçiler) ve Axis (Naziler). Oyuna başlamadan hemen önce de sınıf ve silahlarımızı seçiyoruz.

Team Deathmatch, bence oyunun en eğlenceli online başlığı olmuş. Kıyasıya mücadelenin hiç bitmediği, bunun yanı sıra yardımlaşmanın da çok önemli olduğu mod, her daim heyecan seviyesini en üst düzeyde tutmayı başarıyor. Wolfenstein, Call of Duty 4 gibi bir multiplayer sistemine sahip değil. Benzerlikler olsa da daha farklı. Mücadeleye başladığımızda hemen her oyuncu, birbirine eşit seviye güçteler ve arada uçurum olarak sayabileceğimiz bir fark yok. Üstelik harita tasarımları, saklanabilmenize de imkan tanıyor. Böylece her zaman göz önünde olmuyorsunuz. Rakipleriniz size yaklaştıkça imleçleri de ekranda beliriyor ve nereden geldiklerini önceden fark edebiliyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×