World Championship Pool 2004

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Bilardo oynamak isteyenler el kaldırsın!
Platformlar PC
World Championship Pool 2004
  • Yapımcı - Yayıncı Blade Interactive - Jaleco Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 63
Artılar Topa vuruş için birçok farklı ayar yapabiliyor olmanız.
Eksiler Yetersiz grafikler

Zoorr. Oyun yapmak çok zoooor. Hele bu kadar güçlü grafikleri olan oyunlar varken. Mutlaka daha ileriye götürecek birşeylerin olması şart. Jaleco, fazla bilardo oyunu çıkmadığını düşünerek bu projeye girişmiş gibi gözüküyor. “Nasıl olsa satar” düşüncesi bize neler sunuyor bir görelim bakalım.

Hatırladığım kadarı ile bir süredir bilardo oyunu çıkmıyordu. Jaleco Entertainment, oyunun duyurusunu yaptıktan nerede ise 10 ay sonra, World Championship Pool 2004’ü oyunseverler ile buluşturdu. PC’nin yanında PS2, Xbox ve Gamecube için de piyasaya çıktı. 8 ve 9 top oyunu destekleyen WCP, kaliteli grafiklere sahip olmasada rahatlık ile oynanabilir oyunlar arasında yer alıyor. Kontrollerinin çok zor olmamasıda oynanabilirliğini arttırıyor. Mouse hızı daha iyi optimize edilseydi, benden daha başarılı bir oynanabilirlik puanını koparacaktı.

Etkileşimli ortamlar, ayrı bir hava katıyor

Ne yazık ki grafikler oldukça yetersiz kalmış. Bunun en büyük sebeplerinden biride oyunun hala eski grafik motorunu kullanıyor olması. Birçok noktada ortaya çıkan görsel problemler bazen gereğinden fazla zorluyor. Özellikle kimi zaman sizin ya da rakibinizin yaptığı atışı takip etmenizi imkansız kılan kamera açıları en çok zorlayan hatalar idi. Ama bunun yanında etkileşimli bazı detaylar var ki, grafik sorunlarını ortadan kaldırıyor. Özellikle oyunun başında sağlam olan masanız, zamanla mavi tebeşir tozuna bürünüyor. Rakibiniz vuruş yaparken dengesini kaybedip, beceriksizce vuruşlar yapabiliyor. Hatta oynarken, yan masalarda da devam eden diğer oyunları izleyebiliyorsunuz. Kendinizi rahatlıkla, salonda oynarmış havasına kaptırabiliyorsunuz.

Bilardo oyununda salonların sessizliği, oyuncuların konsantrasyonu açısından önemlidir. O yüzden de oyun sırasında duyacağınız tek ses, nerede ise toplara vurduğunuzda çıkıyor. Aralara biraz konuşma ya da oyunun gidişatına bağlı olarak eklenebilecek duyguyu belirten sesler olsa idi, daha başarılı bir sonuç çıkacağını düşünüyorum.

Yinede şampiyonlar ile oynamak güzel

Seçebileceğimiz 3 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Bu zorluk seviyelerine bağlı olarak karşımıza dünya klasmanında 70. sıradan 1. sıraya kadar birçok rakip çıkıyor. Her ne kadar zorluk seviyesi oldukça artıyor olsada karşılaşmalar zevk veriyor. Topa vuşruş açısından, ıstakanın dikliğine varıncaya kadar yapılabilen ayarlara iyi alışabilirseniz, bu zorluğun çok fazla önemi kalmıyor.

Genel olarak başarılı oyunlar sınıfında değerlendirebileceğimiz World Championship Pool 2004, sadece meraklıları için değil, birçok oyunsevere hitap ediyor. Eğer kuralları bilmiyorum diyorsanızda http://www.bilardocular.com/pool.asp linkine tıklayarak, bilardo hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu sayfaya erişebilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 00:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
World Championship Pool 2004

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×