World Cyber Games heyecanı Türkiye finalleriyle sürüyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
World Cyber Games heyecanı Türkiye finalleriyle sürüyor
Türkiye’nin en iyi oyuncularını biraraya getiren World Cyber Games 2003’ün Türkiye finalleri 8 Eylül’de İstanbul’da başlıyor

Bilgisayar oyunları olimpiyatı World Cyber Games (WCG) heyecanı sürüyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Bolu, Balıkesir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Denizli, Bursa, Lefkoşa, Isparta ve Diyarbakır illerinde gerçekleştirilen ön elemeler sonuçlandı. Dünyanın en popüler bilgisayar oyunları Counter Strike, Age of Mythology, Unreal Tournament 2003, Starcraft, Warcraft 3 ve FIFA 2003’de yarışan toplam 4000 Gamer’dan 320’si İstanbul’daki finallere katılma hakkını elde etti.

Ön elemelerde başarılı olan Gamer’lar, 8-12 Eylül 2003 tarihlerinde İstanbul’da Maslak Princess Oteli’nde düzenlenecek Türkiye finallerine katılacaklar. Finallerde dereceye girenler, Samsung’dan monitör, hard disk ve optik diskler, ayrıca diğer sponsor firmalardan sürpriz donanım ödülleri kazanacaklar.

Unreal Tournament’ın birinci ve ikincileri ile diğer oyunların birincileri 12 - 18 Ekim tarihlerinde 57 ülkenin katılımıyla yapılacak Seul’deki dünya finallerinde Türkiye’yi temsil edecekler. World Cyber Games Seul finallerinin sonunda Gamer’ları toplam 350,000$ para ödülü bekliyor.

Bir kültür fuarı atmosferinde düzenlenecek WCG 2003 finallerini izlemeye gelecek olan teknoloji ve bilgisayar oyunu meraklılarını da çeşitli sürprizler bekliyor. Final oyunları süresince donanım firmaları ve fantezi - bilim kurgu türündeki kitapları olan yayınevleri, özel indirimli satışlar yapacaklar. Teknoloji tutkunlarının yeni oyunları deneme sansına sahip olacağı finallerde ayrıca, Samsung, Microsoft ve Intel tarafından çeşitli promosyon ürünleri hediye edilecek, çekilişler yapılacak.

WCG 2003’ün ana sponsorluğunu Samsung Electronics, diğer sponsorlukları Armada/3Com, APC, Escort, Intel, Level, ve Microsoft üstleniyorlar. WCG 2003 Türkiye elemelerinin organizasyonu Siberlig, internet çözümleri ise DNA tarafından sağlanıyor.  

WCG programı ve yarışmalarla ilgili detaylı bilgi www.worldcybergames.com.tr adresinden alınabilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2022 03:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
World Cyber Games heyecanı Türkiye finalleriyle sürüyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×