1/3

World of Final Fantasy - İnceleme ve Canlı Yayın Videosu

Hürcan Köse
Hürcan Köse 3.11.2016 - 14:41
Tüm Final Fantasy dünyası, tek bir oyunda toplandı
Platformlar PS Vita, PlayStation 4
World of Final Fantasy - İnceleme ve Canlı Yayın Videosu
  • Yapımcı - Yayıncı Square Enix - Square Enix
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Role Playing Game
Merlin Puanı 80
7 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%64
Artılar Serinin hayranları için müthiş bir nostalji kaynağı. Yeni ve akıcı bir hikaye. Güzel tasarlanmış, göz dolduran yepyeni bir dünya
Eksiler Sıra tabanlı oynanış artık yaşını belli ediyor. Chibi tarzı çizimler kullanılmasa daha iyi olabilirdi. Diyaloglar bazen fazla uzuyor ve hikayeden kopuyor
Şu son zamanlarda Final Fantasy adını o kadar çok duyar olduk ki, artık seri ile uzaktan-yakından alakası olmayan oyuncuların bile ilgisini çekmiş, bir şekilde 'ben buradayım' diyebilmiş durumda. Square Enix meydanı hiç bırakmıyor, sürekli yeni bir Final Fantasy içeriği ile karşımıza çıkıyor. Görünen o ki bu politikasına da Final Fantasy XV çıkana kadar da devam edecek.

World of Final Fantasy - İnceleme ve Canlı Yayın Videosu
Son zamanlardaki popüler Final Fantasy akımının bir diğer üyesi de World of Final Fantasy adındaki yeni oyun oldu. PlayStation 4 ve PS Vita'ya özel olarak çıkan World of Final Fantasy, ana seri ile alakası olmayan bir yan oyun niteliğinde karşımıza çıkıyor ancak buna rağmen neredeyse diğer tüm Final Fantasy oyunlarına ve bu oyunlarda bulunan önemli karakterlere gönderme yapıp gönlümüzü çalıyor.

www.twitch.tv üzerinde  adlı kanaldan canlı video izleyin
Aslına bakarsanız görsellik ve içerik açısından bir Final Fantasy'den ziyade Kingdom Hearts'ı andıran World of Final Fantasy'de ilgi çekici bir hikaye de bizleri karşılıyor. İkiz kardeşler Lann ve Reynn bir gün uyanıyor ve yaşamakta oldukları şehirdeki tüm insanların kaybolduğunu fark ediyor. Ne dükkanlarda kimsecikler vardır, ne de sokaklarda. Sadece Lann, Reynn ve gizemli bir kadın. Ha, bir de, Lann'ın başının üstünde duran ufak detay var, ona sonra geleceğiz. Bu gizemli kadın hem Lann ve Reynn'in, hem de bu ikiz kardeşlerin annelerinin bir zamanlar Mirage adı verilen varlıkları kontrol ederek çok büyük bir orduya sahip olduklarını söyler. Bir de Lann'ın başındaki garip tilkimsi yaratık var. İşte o da Mirage adı verilen canlılardan birisi oluyor. Kafalar karıştı mı? Süper.

World of Final Fantasy - İnceleme ve Canlı Yayın Videosu
Kafaların karışması gayet normal. Çünkü oyun da aslında bunu amaçlıyor. Sonuçta Lann ve Reynn hafızasını kaybetmiş iki farklı karakter ve biz oyuncular da tıpkı bu karakterler gibi nerede olduğumuzu, ne yapmakta olduğumuzu ve hafızamızı nasıl geri kazanabileceğimizi çözmeye çalışıyoruz. Kolay değil azizim. İlk birkaç saat bu hikaye dağınıklığı biraz can sıkıcı olabiliyor ne yalan söyleyeyim. Ancak öyle garip bir şekilde yazmışlar ki senaryoyu, tam sıkılacağım ve oyunu kapatacağım vakit bir olay gerçekleşiyor ve konsolumu iki saat daha açık tutmamı sağlıyor. Bunu gerçekten nasıl ayarlamışlar bilmiyorum ancak birçok kez tam konsolu kapatacakken böyle anlara denk geldim.

World of Final Fantasy - İnceleme ve Canlı Yayın Videosu
Lann, Reynn, Lann'ın başının üstünde duran (bakın buraya takılmayın, sonra geleceğiz buraya) Tama öyle güzel, öyle tatlı bir İngilizce seslendirmeye sahip ki, hiçbir zaman dinlemekten sıkılmıyorsunuz. Bir de genel Final Fantasy yapısının aksine daha komik ve canlı diyaloglar ile karşımıza çıkmasından ötürü World of Final Fantasy daha keyifli anlar sunabiliyor. Lann'ın şapşallığı ve Reynn'in sürekli onu düzeltmeye çalışması bazen abartı sahnelere sebep olsa da hiçbir zaman tam olarak sıkmıyor. O ayarı güzel tutturmuşlar.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×