World of Tanks büyük finalinden izlenim ve röportajlar

World of Tanks büyük finalinden izlenim ve röportajlar

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 11.04.2016 - 22:48
Varşova'da tank savaşı!
Geride bıraktığımız haftasonu Wargaming'ın konuğu olarak Polonya'nın başkenti Varşova'daydık. Burada iki gün boyunca gerçekleşen World of Tanks Grand Final 2016 etkinliğini takip etme şansına sahip olduk. Toplamda 12 takımın katılma şansına eriştiği bu turnuvada önce grup maçları ardından elemeler ile birlikte şampiyon da belli oldu.

Cuma günü gerçekleşen grup maçlarında takımların yepyeni stratejiler ile oyun alanına dağıldığını gördük. Tabi bu karşılaşmalar devam ederken firmanın önde gelen isimleri ile sohbet etme fırsatımız da oldu. Wargaming'in ürün yöneticilerinden Maxim Chuvalov ve oyundaki rekabet unsurunu arttıran ekibin lideri Mohammed Fadl'a turnuva hakkında düşüncelerini ve Türk oyuncularına tavsiyelerini sorduk. Turnuva alanından görüntüler ile birlikte bu röportajlarımıza aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.


Etkinliğin gerçekleştiği Varşova'nın en önemli etkinlik alanlarından biri olan Torwar Hall'ın girişi yine Wargaming klasiği olarak tanklarla süslenmişti. İç alanlarda oyunu deneyimleyebileceğimiz kısımlar dışında oyunun VR versiyonu da ilk defa kendini gösterdi. Wargaming şu an için tamamen bu tür bir teknolojiye açık olduklarını ve bunu yapabildiklerini göstermek amacıyla VR sürümünü etkinlik alanına taşıdıklarını belirtti.

World of Tanks büyük finalinden izlenim ve röportajlar
Büyük bir sahne şovu ve iki devasa ekran ile takip ettiğimiz turnuvanın kazananı ise Ukrayna'dan katılan Navi ekibi oldu. Geçtiğimiz yılı üçüncülük ile tamamlayan Navi, bu sefer Hellraisers'ı 7-6'lık skor ile mağlup ederek turnuvadan 150.000 dolarlık ödül ile ayrıldı. İkincilik kolduğunda kalan Hellraisers'ın 75.000 dolar kazandığı turnuvada üçüncülüğü göğüsleyen Team Wombats ise 35.000 dolarlık ödülün sahibi oldu.

World of Tanks büyük finalinden izlenim ve röportajlar
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2020 16:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2016 00:58
Güzel bir etkinlik olmuş, ilerde ülkemizden de takım görürüz inş
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir