1/2

World of Warcraft Armory

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 3.06.2010 - 12:31
WoW'u cebinizden kontrol edin
World of Warcraft, dünyada en çok oynanan MMORPG konumunda. Bunun sonucunda tişörtünden tutun şapkasına, oyuncağından filmine bir pazar haline geldi. Oyunun ekonomisi bir çok ülkenin ekonomisinden daha büyük halde bulunuyor. Bir diğer yandan Apple iPhone ise ortalığı kasıp kavuruyor. Popüler telefon için birçok uygulama geliştiriliyor.

Blizzard bu potansiyeli görmüş olacak ki, iPhone ve iPod Touch'lar için mobil bir doğrulayıcı geliştirmiş ve bunu bedava olarak yayınlamıştı. Oyuna girerken kullanıcı adı ve şifrenizden sonra bu doğrulayıcının verdiği kodu yazarak oyuna girişiniz güvenli bir hal alıyordu. Güvenlik için üretilen bu yazılım çok ilgi çekti. Ancak Blizzard boş durmadı ve oyunu oynayan iPhone ve iPod Touch sahiplerinin çok seveceği başka bir yazılım yaptı. Karakterinizin özelliklerini oyuna girmeden görmek, guild'inizin durumuna bakmak, takviminizde yeni raid var mı, yok mu takip etmek için Internet üzerinden eu.wowarmory.com sitesine bağlanarak World of Warcraft Armory'e bakabiliyorduk. Blizzard'ın iPhone ve iPod Touch kullanıcılarına hediyesi ise bir Armory uygulaması. Biz de Merlin'in Kazanı olarak sizler için bu uygulamayı denedik.

Elflerin iPhone’u olursa…

Öncelikle iPhone veya iPod Touch'ınıza bu uygulamayı indirip yüklüyorsunuz. Uygulama tamamen ücretsiz. Programı açtığımızda karşımıza bir giriş ekranı geliyor. Bu ekrandan kullanıcı e-posta ve şifremizi giriyoruz. Sonrasında ise, kişisel menümüz bizi karşılıyor. Burada seçeneklerimiz oldukça bol.

World of Warcraft Armory

“Characters” kısmından kendi karakterlerinize veya daha önceden sık kullanılan olarak eklediğiniz karakterlere bakabiliyorsunuz. İsim, bulundukları realm, level, ırk, sınıf ve achievement puanlarına göre sıralayabiliyorsunuz. Herhangi bir karaktere girdiğinizde ise, oyundan ve Armory'den tanıdık karakter ekranı geliyor önümüze. Buradan eşyalarımıza basarak özelliklerini görebiliyor ya da istatistik puanlarımızı inceleyebiliyoruz. Yukarıdaki menüden Talent'larımız, Glyph'lerimiz, Achievement'larımız, takvimimiz, arena takımlarımız ve Guild'imiz hakkında bilgiler alabiliyoruz. Daha önceden belirlediğimiz ana karakterimizin Guild'ine ise, ana menüdeki “Guild” butonuyla erişebiliyoruz. Buradaki güzel özelliklerden biri, oyundaki Guild'inizin logosu bu butonun üzerinde gözüküyor. Bu menüde Guild'deki karakterleri istediğiniz özelliğe göre sıralayabilir, üzerlerine basarak o karakterlerin özel ekranlarını görebiliyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×