1/3

World Of Warcraft

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Warcraft 1, 2, 3 derken sırada online olarak oynamak varmış.

Warcraft 1, 2, 3 derken sırada online olarak oynamak varmış. Warcraft devasa bir online oyun olarak hazırlanıyor, kocaman bir Warcraft dünyası ile bşulmamıza az kaldı. Oyun, Warcraft III’teki Azeroth topraklarında geçen olayların 4 sene sonrasını konu alıyor. Şimdiki bilgilere göre seçebileceğimiz karakterlerin arasında insan ırkı, Orc’lar ve Tauren’ler bulunuyor. Blizzard ilerleyen dönemlerde yeni ırkların oyuna dahil edilebileceğine dair ihtimaller olduğunu vurguluyor. Oyuncular, oyun içindeki questleri tamamlayıp yaratıklarla kapışma ve diğer oyuncularla birlik olup altından kalkamadığı questleri bitirmeye çalışacak. Warcraft'ı bölümlerini oynayanlar o kadar zorluk çekmeyceklerine inanıyorum.

PvP dövüşleri Diablo’dan farklı bir stil içerecek. Warcraft bölümlerindeki dövüş özelliklerini içerecek olan WOW, Blizard’ın dediğine göre, yeni bir dövüş stili de oyuna eklenebilirmiş. Bunun yanında, diyelim ki karakteriniz öldü, o zaman dünyanın belirlenmiş bir yerinden yeniden hayata döneceksiniz. Bu arada kazandığınız tecrubeler Diablo 2 benzeri bir şekilde, öldüğünüz zaman tecrubelerinizi kontrol edip düzenleyebilecekmişiz.

Oyunu oynamak için Blizzard aylık bir ödeme şekli düşünüyor, tam olarak kesinleşmesede aylık 10$ olacağı belirtiliyor, bakalım sonuç ne olacak. Çıkış tarihi olarak 2003-2004 olarak düşünülüyor.

ARAYÜZ
Oyununun arayüzü oyuncuların zorlamayıcak şekilde düzenlenmiş, fakat Blizzard’ın dediğine göre şimdiki arayüz gelecekte değişikliğe uğrayabilir;

 • Karakter isminiz, fotoğrafı ve mana/health sol üstte
 • Büyüler ve güçleriniz sol altta
 • Chat ekrani ortada
 • Inventory ve karakter donanım ekranı sağ altta
 • Ana menü üst tarafta
 • Üst sağda bulunduğunuz yerin ismi ve küçük bir haritası olacak
 • F1-F12 tuşları ile aldığınız alet ve büyülerin açıklandığı bölüme giebileceksiniz. 
 • Cursor, bir el şeklinde olacak, düşmanınızın üzerine cursoru getirdiğinizde saldırı moduna geçiyor, öldürdüğünüz düşmanların üzerine cursoru getirdiğini zaman alma moduna geçecek ve üzerindeki eşyaları alabileceksiniz.
 • Büyü (spell) bölümünde büyüleri koymak için boş bölmeler olacak, her sayfada 10 tane bölme olacak . Sol yukarda aşağıyı gösteren bir ok olacak ordan sayfayı kapatabileceksiniz. 
 • Karakter donanım bölümünde 20 boş bölme bulunucak, bunlar; Kask, kolye, omuzluk, gömlek, yakın mesafe silahı, zırh, kemer, zırh/normal pantolon, zırh/normal bot, kalkan, bileklik, ellikler, yüzükler, yay bölümü, süs bölümü ve ok (ammo) bölümleri mevcut. 
 • Şimdilik inventory bölümünün kapasitesi 12 eşya alacak şekilde yapılmış, oyun tamamlanınca değişir mi bilemem.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×