World of WarCraft: Wrath of the Lich King

Akhun Aktosun 3.06.2010 - 12:31
Yeni Hero sınıfı, yeni kıta, 80. Level ve daha fazlası!
WoW: Wrath of the Lich King geliyor
Dünyaca ünlü devasa multiplayer online oyunu olan World Of Warcraft'ın yeni ek paketi Wrath of the Lich King artık resmi olarak duyuruldu. WoW'un uçsuz bucaksız topraklarından sıkılanlar için Northrend adında yeni bir kıta açılacak. WoW oyuncusu bu kıtaya, Level 68 olduktan sonra erişebilecek. Burning Crusade'den sonra bu yeni ek paket, Arthas Menethil'in dönüşünü konu alacak. WarCraft III: The Frozen Throne'dan sonra Arthas efsanesi, LvL 70'i geçen WoW oyuncularının ilgisini çekecek şekilde hazırlanmış.

Yeni gelecek olan ek paketle ilgili WoW oyuncuları için en önemli haber ise kuşkusuz Death Knight hero sınıfının gelmesi. Ayrıca binaların yıkılması şüphesiz ki WoW'a ayrı bir hava katacaktır. Wrath of the Lich King ile eklenilmesi beklenen ama eklenilmeyen bir takım şeyler de var. Mesela yeni bir ırk gelmiyor. Level 1-20 arası dövüş alanlarda herhangi bir değişiklik olmayacak. Hatta eski dünyalara hiç dokunulmayacak bile.

Hikaye:
Outland temizlendikten sonra Allience ile Horde güruhu gözlerini, Lich King ve onun yaşayan ölülerden oluşan ordusu Scourge'un tehdidi altında bulunan Northrend kıtasındaki Northward'a dikerler. Wrath of the Lich King ek paketi sayesinde oyuncular, Azeroth'un çeşitli noktalarından bu kıtaya geçiş yapacak ve Frozen Throne zamanında gücünü Lich King'le birleştiren Arthas Menethil ile savaşma olanağı bulacaklar.

Yeni Kıta: Northrend
Burning Crusade'de 8.5 Milyona yakın insanı Outland'e tek bir yerden geçiren Blizzard dersini almış olacak ki yeni ek paketteki kıtaya, batıdaki Borean Tundra ya da doğudaki Howling Fjord olmak üzere iki adet geçiş noktası yapacak. Her ikisinde de karakterlerin LvL dağılımlarına göre (LvL 68'den LvL 72'ye) görevler ve bir adet Hellfire Peninsula instance'i bulunmakta. Northrend kıtası genel olarak buz ve karla kaplı olacak. WoW'da kar görmeyi özleyenler için bu haber sevindirici olsa gerek.

Outdoor PVP
Northrend'in 10 yeni alanından (ki 10 tanesi kesin ama tam rakam hala kesin değil) biri olan Outdoor PVP bölgeleri, bizleri kuşatma silahlarıyla (Meat Weapons, Steam Tanks vs.) ve Yıkılabilen binalar ile tanıtıyor. Blizzard bu Outdoor PVP Bölgelerini, "instance olmayan savaş alanı" diye tanımlıyor. Outdoor PVP bölgelerinde kurtlarını dökmek istemeyen WoW kullanıcıları kendi halinde giderken kazayla bu bölgelere girip heba olmamaları için Blizzard önlemini almış durumda. Önceden belirlenmiş PVP alanı aktif olduğunda diğer kullanıcılar bunu görebiliyor ve bölgeye girmedikleri sürece kafalarına balistik yemekten kaçınabiliyorlar (zaten bir insan yanlışlıkla nasıl PVP alanına girer orası da ayrı bir merak konusu).

Yeni Hero Sınıfı: Death Knight
World of WarCraft'ın ilk Hero sınıfı olan Death Knight; oyuncular 80. Level'e ulaştıklarında yaratabilecekleri bir karakter. Death Knight karakteri 60 ile 70 arasında bir Level'da gelecek (Blizzard bu konuda hala kararsız, merakla bekliyoruz hangi level'da karar kılacak). Kısacası bu yeni Hero sınıfı sadece 80 Level olanların ulaşabileceği bir sınıf.

Yeni bir meslek: Inscription
Wrath of the Lich King ile birlikte gelen özelliklerden birisi de yeni bir meslek. Bu mesleğin tam Türkçe karşılığı: "yazıt" olsa da WoW'da bu meslek, büyülerin güçlerini arttırma ve yeni eşyalar yaratma olmak üzere ikiye ayrılacak. Örneğin bu meslekten bir karakter bir Fireball'un yeniden dolum süresini hızlandırabilecek. Genç WoW'cular için geleceği olan bir meslek olduğunu belirtmeliyiz.

World of WarCraft: Wrath of the Lich King ek paketi ile ilgili bilinen en büyük yenilikler bunlar. Elbetteki yeni ek pakette nice küçük yenilikler de göreceğiz. Ayrıca Burning Crusade de henüz ömrünü tamamlamadı. Daha BC'yi bitirmeyen milyonlarca oyuncu olduğunu düşünebiliriz. Sonuçta Wrath of the Lich King ile Blizzard, WoW dünyasını bir adım öne taşıyor ve milyonlarca oyuncunun hayatıyla oynamaya devam ediyor.

Yazı hazırlanırken 1up.com sitesi referans alınmıştır.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2023 19:10
Kalan Karakter: 300 Gönder
World of WarCraft: Wrath of the Lich King
İlginizi Çekebilir