1/5

World of Warcraft'ta Sevgililer Günü

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 3.06.2010 - 12:31
Aşıklar, WoW'da buluşuyor
Sevgililer Günü yaklaşıyor ve her sene olduğu gibi sevgililer birbirlerine hediyeler alıyor, sevdiği olmayanlar sokaklarda bezmiş şekilde yürüyorlar. World of Warcraft oynayanlar ise Sevgililer Günü temalı “Love is in the Air” isimli oyun içi aktiviteyi bekliyorlar. Bu sene Love is in the Air, 7 Şubat - 20 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Achievement peşinde koşanlar ya da aktiviteleri sevenler, bu zamanlar arasında vakitlerini WoW’da geçiriyorlar. Biz de biraz olsun bu zamanınızı kısaltmak ya da aktiviteleri kolayca yapabilmek için size bir rehber hazırladık.

Öncelikle kullanabileceğiniz eşyalara ve yapabileceğiniz görevlere bakalım. Son olarak da yapmanız gereken Achievement’lardan söz edeceğiz.

World of Warcraft'ta Sevgililer Günü
Sevgililer Gününe özel açılan bu masalardan çeşitli görevler alabilirsiniz.

Başlangıç olarak kafasının üzerinde kalp işareti bulunan bir Innkeeper’la konuşarak ondan "Love Token" ve "Perfume Bottle" ya da "Cologne Bottle" almamız gerekiyor. "Perfume Bottle" ya da "Cologne Bottle"ı üzerinizde kullandığınızda, 1 saatliğine Cologne/Perfume buff’ı alıyorsunuz. Cologne buff’ı dişi NPC’lerde, Perfume buff’ı ise erkek NPC’lerde işe yarıyor. Darnassus’taki bütün guard’ların dişi, Ironforge’dakilerin erkek olduğunu hatırlatalım. Böylelikle büyük şehirlerde bazı NPC’lerin üzerinde kalp işareti görebileceksiniz.

Bu NPC’lere "Love Token" verdiğimizde bize Adored debuff’ıyla birlikte guard’lardan "Pledge of Adoration" ya da diğer NPC’lerden "Gift of Adoration" verecek. Eğer Heartbroken debuff’ını alırsanız yanında bir hediye alamayacaksınız ve 1 saatliğine hiçbir NPC’ye "Love Token" veremeyeceksiniz. Ancak birisi sizin üzerinizde "Unbestowed Friendship Bracelet" kullanırsa, bu debuff’ı kaldırabilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×