World of Warplanes yeni güncellemesi ile irtifa kazanıyor

World of Warplanes yeni güncellemesi ile irtifa kazanıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 11.10.2017 - 17:12
Oyunun 2.0 güncellemesi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor

Wargaming, bugün yaptığı bir açıklamayla 2013’te çıkardıkları II. Dünya Savaşı uçak simülasyonu World of Warplanes’e 2.0 güncellemesinin geldiğini açıkladı. Yenilenen oynanış dinamikleri, yepyeni bir oyun modu, elden geçirilen uçak parametreleri ve uzun zamandır beklenen bombardıman uçağı sınıfının eklenmesi gibi pek çok geliştirmeyi içeren bu güncellemenin oyunun şimdiye kadar aldığı en kapsamlı güncelleme olduğu belirtiliyor.

Oyuna 2.0 ile gelen Fetih modu aslında World of Warplanes’in yeni rotasını belirliyor gibi. Fetih modu temel olarak çeşitli sektörlere ayrılmış bir alanı takım çalışması ve ince bir taktik ile domine etmek üzerine kurulu. Bu modda zaferi göğüslemek için farklı uçak sınıflarının koordineli bir şekilde çalışması, birbirini koruması, desteklemesi ve birbirine yol göstermesi gerekmekte.

World of Warplanes'in 2.0 güncellemesi çıktı

Farklı uçak sınıfları demişken, oyundaki uçakların hepsinin elden geçtiğinin, ince ayarlarının yapıldığının, sınıflarına göre dezavantajlarının veya avantajlarının öne çıkarıldığının ve savaş esnasında değişik roller üstlenmek üzere yenilendiğinin altını çizelim.

Yeni eklenen ve aslında oyunun çekirdek kitlesinin uzun zamandır talep ettiği bombardıman uçağı sınıfı 2.0’ın en göz dolduran noktalarından biri. Diğer sınıflarla karşılaştırıldığında yüksek hayatta kalma kabiliyetine, irtifa performansına, güçlü savunma silahlarına ve yüksek bir bomba taşıma kapasitesine sahip olan bu uçaklar, sadece belirli tiplerin önleme yapabildiği yüksek irtifalardan düşman bölgelerine bomba atabiliyorlar. Direkt aksiyonun göbeğine dalmaktansa taktik geliştirmeyi ve düşmanı hiç beklemediği anda vurmayı seven oyuncular, bu sınıf tam size göre.

2.0 ile oyuna eklenen respawn sistemi sayesinde savaştan çekilmeye ve ağır hasar aldıktan sonra kalan canı muhafaza etmeye çalışmaya artık paydos. Uçağınızı kaybetmek, artık savaşın sizin için bittiği anlamına gelmiyor. Oyuncular savaş boyunca birkaç kez respawn olabiliyorlar ancak her defasında respawn süresi uzuyor. Oyuna eklenen bu yeni özellikle birlikte pilotlar, savaş sona erinceye kadar zafere katkıda bulunmaya devam edebilecekler.

“Uzunca bir süredir geceli gündüzlü tüm ekibin üzerinde çalıştığı 2.0 güncellemesini oyuncularla paylaştığımız için çok heyecanlıyız”, diyen World of Warplanes Yayın Direktörü Andrew Zhugar, sözlerini, “oyuna eklenen her yenilik, yapılan her değişiklik bizi en başından beri yalnız bırakmayan sadık oyuncu topluluğumuzun geri bildirimleriyle şekillendi. Bu güncellemenin asıl mimarı onlar,” şeklinde tamamladı.

Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 11:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×