Worlds 2021'de şampiyon Edward Gaming oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.11.2021 - 12:03
Eleme turlarının ardından Worlds 2021’de final karşılaşmasını 3-2 kazanan Edward Gaming dünya şampiyonu oldu.

En iyi League of Legends takımlarının, dünya şampiyonu unvanı için mücadele ettiği Worlds 2021 sona erdi. İzlanda’nın başkenti Reykjavik'te gerçekleşen ve birbirinden çekişmeli karşılaşmalara ev sahipliği yapan şampiyonada, kazanan ekip Çin temsilcisi Edward Gaming oldu.

Worlds 2021'de şampiyon Edward Gaming oldu

Her sene olduğu gibi Worlds 2021’in final günü, açılış şovuyla başladı. Mastercard’ın sunduğu açılış şovunda, League of Legends’ın 7 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak Arcane dizisinin dünyası ile League of Legends esporu bir araya getirildi. Açılış şovunda, PVRIS, Bea Miller, Denzel Curry ve Imagine Dragons sahne aldı.

Worlds 2021'de şampiyon Edward Gaming oldu

Açılış şovunun ardından gerçekleşen final karşılaşmasında, bir önceki senenin şampiyonu Kore temsilcisi DWG KIA ve ilk defa Worlds finalinde yer alan Çin temsilcisi Edward Gaming karşı karşıya geldi. Beş maç süren çekişmeli serinin sonunda, 3-2’lik skor ile şampiyonluğa ulaşan takım Edward Gaming oldu. 

Edward Gaming, Worlds 2021 şampiyonu olarak Mercedes-Benz tarafından sunulan seremonide kupayı kaldırdı. League of Legends espor tarihinde ilk defa, Mercedes-Benz tarafından tasarlanan şampiyonluk yüzüklerinin de sahibi de Edward Gaming oyuncuları oldu. Edward Gaming’in Koreli orta koridor oyuncusu Scout ise, Lolespor tarafından belirlenen özel jüri oylarıyla Oppo En Değerli Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 09:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
Worlds 2021'de şampiyon Edward Gaming oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×