Worms Blast

Can Koray Tutsoy
Can Koray Tutsoy 3.06.2010 - 12:31
Bazıları kurtçuk olduklarını söylüyor. Bana göre rüyalarınıza girebilecek en kötü kabustan bile daha iğrençler. Evet karnıbahardan bile kötü.
Platformlar PC
Worms Blast
Merlin Puanı 75
Artılar -
Eksiler -

Bazukalarınızı çıkarın, silahlarınızı hazırlayın ve en önemlisi, gizli silahımız “kuzuları” iyi besleyin çünkü solucanlar geri döndü. Evet yanlış duymadınız küçük dostlarımız tekrar bizlerle. Tabii bunu tahmin etmek zor olmazdı. Worms Armegedon ve Worms World Party hepsi adından söz ettiren oyunlardı. Worms fikri de oldukça yaratıcı olunca adamlar sonuna kadar kredilerini kullanmak istiyor elbet. Fakat bu sefer karşımızda farklı bir Worms var. Çoğunlukla arcade salonlarında görmeye alışık olduğumuz bir türle, PANG adlı oyunun benzeri bir şekilde biz oyun severlerin karşısındalar. 

Şimdi size biraz anlatmaya çalışayım. Pang tarzı oyunlarda genelde yukarıda asılı duran baloncukları vurmaya çalışırız. Vurduğumuz balon küçülerek bölünür ve bela olmaya başlar ve sonunda da bu süreç zevkli bir hastalık haline gelir. İşte bu Worms de bu tarzın biraz değiştirilmiş şekli. Bu sefer yukarıda envayi çeşit renkte baloncuk var ve Wormslarımızla elimizden geldiğince yok etmeye çalışıyoruz. Şimdi size pek iyi bir fikirmiş gibi gelmeyebilir. Aslında başında bana da öyle gelmişti fakat sonradan ne kadar tatlı ve zaman öldürmek için ne kadar yararlı bir oyun olduğunu anlıyorsunuz.

Yediğin elmadan bir kurt çıkmasından daha kötü olan şey

Yukarıda saydığımın aksine oyunda zavallı kuzumuz artık yok. Aslında Worms'la bütünleşmiş bir silahı bu oyuna da koymaları gerekirdi. Worms oynayan herkes tarafından bilinen ve belki de en sevilen silahtı zıplayarak meleyen ve düşmanın kafasında patlayan kuzumuz. Neyse oyunda kullanabildiğimiz silahlar bazuka, lazer, neredeyse her tür oyunda bulunan shotgun ve dinamit. Şahsen lazer gibi bir silahın bu oyunda olması bana gerip geldi. Çok güçlü bir silah önüne ne çıkarsa yokediyor. 

Oyunda çeşitli modlar da bulunuyor. Bunlardan bazıları puzzle ve tournament. Tournement bu tür oyunlarda alışık olduğumuz bir mod. Bu seçenekte çeşitli bölümlerle karşılaşıyor ve geçmeye çalışıyoruz. Ama dikkat edin arka plandaki tatlı çizimlere daldığınız anlar da olabiliyor. Çünkü gerçekten çok eğlenceli ve şeker hazırlanmış çizimler. Tabi Wormslarımızı saymıyorum. Kayık içinde bir solucan ve elinde bazuka tutan bir kuzu görmek çok hoşunuza gidecektir. Öteki seçenek olan Puzzle'ı seçerseniz puan yapmaya çalışıyorsunuz. Seçeceğiniz bölümlerde dayanabildiğiniz kadar dayanmalısınız. Aslında artık mod olmaktan çıkmış bir seçeneğimiz daha var. Evet VS. seçeneği. Oyunun oynanabilirliğini ve süresini uzatan en önemli mod. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bu özellik gerçekten çok eğlenceli fakat ilk önce bu oyunu oynayacak birilerini bulmalısınız. Çünkü ilk başta ve Worms'u tanımayan biri oynamayı şiddetle reddecektir. Fakat şöyle sizi bir süre izledikten sonra “Ya oynasa mıydım acaba?” diyecekler. Eğer oynayacak birilerini bulursanız gerçekten eğlenceli bir mod olduğunu siz de göreceksiniz. Bu seçenekte söyleyerek keyfinizi kaçırmak istemediğim bazı sürprizler de yok değil. Bunun için oyun sırasında devamlı hazır olun ve oyunu dikkatle takip edin. İlk birkaç sefer arkadaşlarınızı bayağı bir şaşkına çevirebilirsiniz çünkü.

Yarım kurt çıkmasıdır!

Oyuna başlarken dövüş oyunlarında olduğu gibi karakter seçmeniz istenecek. Burada her karakterin farklı bir özelliği var. Örneğin birisinin enerjisi fazlayken diğeri ondan daha hızlı. Bu da oyunun ömrünü uzatan ve tekrar oynanmasına neden olacak bir özellik bence. Bir karakterden sıkılırsanız değişik bir özellikteki diğer bir karakterle oynayabilirsiniz yani. Eminim siz de benim gibi hepsiyle değişik tatlar alacaksınız oyundan.

Daha önce de dediğim gibi Worms Blast tam zaman geçirmek için hazırlanmış bir oyun. Sesleri ve gayet hoş hazılanmış çizimleriyle amacına ulaşmış nadir oyunlardan birisi diyebilirim.Eğer şu sıralar değişik tatlar arıyorsanız veya bir Worms hayranıysanız alıp oynamanız gereken bir oyun.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 21:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
Worms Blast

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×