WoW Basın Bülteni

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
WoW Basın Bülteni
Aral İthalat'ın 10 Şubat itibarıyla basına yayınladığı bülten:

World of Warcraft, ödüllü Warcraft evreninde kurulmuş olan online bir rol oynama deneyimidir.  Oyuncular bu geniş dünyayı keşfettikçe, araştırdıkça ve maceralara atıldıkça kendilerini Warcraft’ın Kahramanları yerine koyuyorlar. ‘’Massively Multiplayer’’ özelliği sayesinde World of Warcraft, yüzlerce insanın interaktif bir biçimde aynı dünyada aynı anda buluşmalarını sağlıyor. Birlikte maceraya atılırlarken veya destansı savaşlarda birbirleriyle savaşırlarken, oyuncular bağlantılar kuruyor, arkadaşlıklarını geliştiriyor ve güç ve zafer için düşmanlarıyla mücadele ediyorlar.
 
Oyunun Özellikleri

·Aynı zamanda diğer binlerce oyuncuyla birlikte yeni maceralara atılın
·Kilometrelerce ormanlık alanı, çölleri, karlarla kaplı dağları ve diğer egzotik bölgeleri keşfedin
·3 server tipinden birini seçin ve kendi oyun stilinize en uygun olanı bulun, Normal, Oyuncu Oyuncuya Karşı ve Rol Oynama
·8 oynanabilen ırkta ‘’Müttefiklere’’ veya ‘’Kalabalık’’a karışın

Müttefik Irkları

Dwarwes :
Ironforge’un sabırlı cüceleri karlı Khaz Madon dağlarının içinde yaşayan eski ve güçlü bir ırktır. Dwarvelar, her zaman insanlarla güçlü ilişkiler içindedirler. Savaş olasalığı ve hikaye anlatma Dwarvelar için her zaman heyecan kaynağıdır. Eski çağlarda, Dwarvelar dağlarındaki kalelerinden nadire ayrılmışlardır. Bununla birlikte, ne zaman savaş borozanları çalmaya başlasa onlar eşsiz bir cesaret ve kahramanlıkla arkadaşlarını ve müttefiklerini korumak için harekete geçmişlerdir. Şimdi ise kaderlerinin tüm dünyada büyüleyici miraslarının işaretlerini ve kanıtlarını aramak ve Tanrıların gizli miraslarını yeniden keşfetmek olduğuna inanmaktadırlar. Bu sebeple, Dwarvelar Prospectorlarını dünyanın dört bir tarafına göndererek üzeri örtülü geçmişlerine dair yeni ipuçları bulmayı ummaktadırlar.

Gnomes :
Tuhaf, her zaman zeki Gnomelar, dünyadaki en olağandışı ırktır. Radikal yeni teknolojiler geliştirme ve kurdukları zihne dayalı mucizevi mühendislik saplantıları ile Gnomeların hızla çoğalarak hayatta kaldıkları düşünülmektedir. Muhteşem teknolojik şehir Gromeregan’da gelişen Gnomelar Dun Morogh doruklarındaki ormanlardaki kaynaklarını kuzenleri Dwarvenlar ile paylaşmaktadırlar. Ironforge’lu Dwarveların da teknolojiye ve mühendisliğe meyilleri olsa da, Dwarveların silahlarının ve ağır taşıtlarının çoğunun kritik ve görsel tasarımlarını Gnomelar yapmaktadır.

Humans
Stormwind insanları Birinci Savaş sırasında Orcların istilasından kurtulmuş olan dayanıklı bir ırktır. İkinci Savaş sırasında Stormwind orduları anavatanları Azeroth’u kurtarmak için müttefiklerle bir araya gelmişlerdir. Kuzey Lordaeron Krallığının yıkımına sebep olan Burning Lejyonunun en son istilası ile Stormwind şimdi Humans Medeniyetinin son güçlü temsilcisidir. Efsanevi Sir Loathar ve Kral Llane gibi kahramanları izleyerek, Stormwind koruyucuları ülkenin en azılı savaşçıları olmaya and içmişlerdir. Bu karanlık dünyada Humanların onurunu ve kudretini korumak için görevlerini dirençli bir şekilde yerine getirmeye çalışmaktadırlar.

Night Elves
Münzevi Night Elveler Warcraft dünyasında ortaya çıkan bir ırktır. Bu karanlık, ölümsüz yaratıklar sihirle ilk uğraşan ırktır. Night Elvelerin sihri böyle pervasızca kullanmaları Burning Lejyonunu dünyaya çekmiştir ve iki tanrısal ırk arasında korkunç bir savaşın başlamasına sebep olmuştur. Night Elveler Lejyon’u dünyadan başka bir yere göndermeyi zar zor başarmışlardır, ancak muhteşem vatanları derin deniz sularının altında kalmıştır. Şimdilerde dünyayı şekillendirme konusundaki ilgileri yeniden oluşmuştur ve ilk defa olarak Azeroth’un güvenliği ve devamı için diğer ırklarla işbirliği yapmışlardır. Bir ırk olarak, Night Elveler onurlu fakat dünyadaki diğer ırklara hiç güveni olmayan bir ırktır. Doğaları gereği geceleri ortaya çıkan bu ırk karanlık güçlerinin de etkisiyle daima ölümlü komşularına karşı güvensizdirler. 

Kalabalık Irkları

Orcs
Vahşi, yeşil derili Orclar Azeroth’un en doğurgan ırklarından biridir. Genellikle insana özgü özelliklere sahip olmamak ve diğer ırklarla empati kurmamak için acımasız ve düşüncesiz olmaları gerektiğine inanırlar. Korkunç Draenor dünyasında doğan Orclar, Stormwind Krallığına, Dark Portal olarak bilinen geçiş kapısı boyutundan gelmiştir ve insanlara savaş açmaları için baskıya maruz kalmışlardır. Birkaçı tarihlerinin farkında olsa bile Orclar asil, Shamanistik bir toplum olarak yetişmişlerdir. Trajik bir şekilde gururlu Orc klanı Burning Lejyonu tarafından yozlaştırılmış ve Lejyonların Azeroth’a yaptığı akında piyon olarak kullanılmışlardır.

Tauren
Taurenler Kalimdor’un merkezinde çimenlerle kaplı açık topraklarda yaşayan büyük, hayvani bir ırktır. Taurenler doğaya hizmet etmek ve ülkedeki vahşi şeylerle elementlerin huzursuz ruhları arasındaki dengeyi korumak için yaşarlar. Devasa boyutlarının ve hayvani görüntülerinin aksine inanılmaz barışçıl olan Tauren ırkı, sessiz bir hayat sürerler ve kabile halinde yaşarlar. Bununla birlikte savaş çıktığında, Taurenlar düşmanlarını ayaklarının altında ezmek için tüm güçlerini sonuna kadar kullanan tatmin olmaz vahşilere dönüşebilirler. Eski şefleri Cairne Bloodhoof’un liderliği altındaki Taurenlar Burning Lejyonunun saldırısı sırasında Orclarla müttefiklik kurmuşlardır. Bu iki müttefik ırk bundan sonra birbirlerine hep sadık kaldılar. Tıpkı Orclar gibi Taurenlar da geleneklerini ve asil kimliklerini kaybetmemek için savaş vermektedirler.

Trolls
Güney Denizindeki adalara yerleşmiş olan gaddar orman Trolleri, zalimlikleri ve karanlık güçleriyle tanınırlar. Barbar ve batıl inançlı, kurnaz Troller diğer bütün ırklara karşı büyük bir nefret duymaktadırlar. Orcların savaş şefleri Thrall ve onun öfkeli ordusuyla karşılaştıklarında önyargılarından kurtulmak için kendilerini zorlamışlardır. Darkspear kabilesindeki Troller atalarının yurdu Stranglethorn Vale’den kovulduklarından bu yana suda yaşayan birçok Murlocks yok edilmiştir ancak Thrall ve ordusu onları korumaya çalışmışlardır. Geri dönüşte, muhteşem troller sonsuza kadar bu orduya bağlı kalacaklarına yemin etmişlerdir. Adını eski kabile büyüğü Sen’jin’den alan kasabaları doğu kıyılarındaki sert ve kayalık bölgededir. Darkspear kabilesi ayrıca Echo Isles ormanının yakınındaki yollar tarafından çevrelenmiştir.  Horde ordusunun bir parçası olan Troller vahşi Taurenlara sonsuz güvenirler ancak çevrelerindeki herşeyi kontrol etmeye çalışan Forsaken’e güvenleri çok azdır.

Undead
Zorba Kral Lich’ten kaçan hain ölümsüz Undead grubu, onlara karşı olanları yok ederken kendi özgürlüklerini yeniden kazanmaya çalışıyorlar. Forsaken olarak bilinen bu grup kendilerini kraliçeleri Sylvanos Windrunner’a hizmet etmeye adamışlardır. Bu karanlık savaşçılar Lordaeron’ların eski başkentinin harabelerinin altında gizli bir kale kurmuşlardır. Lanetli Tirisfal Glades’in derinliklerinde bulunan labirent şeklindeki Undercity herşeyiyle kötülüğe hizmet etmektedir. Karanlık sınırlarının içinde, Sylvanos’ın kraliyet eczacısı sadece nefret ettikleri rakipleri Scounge’ları yok etmek için değil tüm insanlığı tehlike altına sokacak, yok edici yeni bir salgın yayamak için uğraşmaktadırlar. Forsakenler daha da ileri giderek kötü amaçlarını uygulamak için ilkel ve vahşi Horde ırkıyla müttefik olmuşlardır. Ancak bu yeni yoldaşlarına gerçek bir bağlılıkları bulunmayan Forsakenler, onları ortak düşmanlarına karşı savaşmak için kandırmışlardır.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 15.05.2021 17:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
WoW Basın Bülteni

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×