WoW'da hile mümkün mü?

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
WoW'da hile mümkün mü?
Son yılların rekor sayıda oyuncu toplayan devasa multiplayer evreni World of Warcraft'da hile yapıldığına dair söylentiler alıp başını gitmişti. Şimdi de yeni bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre oyunda hile yapacak olan kullanıcılar, Sony BMG'nin kopya korumasını kullanıyorlar.

Sony'nin geliştirdiği kopya koruması programları erişilmez kılıyor. Eğer oyunda hile yapmamızı sağlayacak olan programın ismini $sys$ harfleri ile başlayacak şekilde değiştirerek Sony'nin bu koruması sayesinde gizleyebilirsek kimse tarafından yakalanamıyoruz. İşin ayrıntılarına indiğimizde, "rootkit" isimli program sayesinde bu işi mümkün kılıyoruz.

Hile olayının resmen kabul edilmesinin ardından hem Sony, hem de Blizzard harekete geçti. Sony yaptığı kopya korumasına hemen bir yama yayınladı. Blizzard ise önümüzdeki ilk çarşamba günü (server bakımı Çarşamba günleri yapılıyor) yeni bir yama yayınlayacak.

Akılda kalan soru ise; karşımıza çıkan 60. level oyunculardan kaçı hile yaparak bu hale geldi?

Ayrıntılı bilgi: http://www.securityfocus.com/brief/34
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 7.05.2021 10:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2019 01:05
Kavurma
Kalan Karakter : 300 Gönder
WoW'da hile mümkün mü?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×