1/2

WWE 2K14 (İlk bakış)

WWE 2K14 (İlk bakış)

Mert Günhan
Mert Günhan 8.08.2013 - 17:58
Warrior dönüyor!
Küçükken izlediğimiz Amerikan güreşlerini hatırlıyor musunuz? Gerçi hala varlar fakat ben artık ilgimi kaybettim olayın kendisine, oysa eskiden ne kadar çok severdim, süper kahraman gibi giyinmiş güreşçiler, harika hareketler, sahne şovları ve inanılmaz hikayeleriyle büyülerdi beni bu kas yığınları.

Tabii daha sonra hepsinin bir gösteri olduğunu öğrendim, öğrenince büyüsü kaçtı diyebilirim, eskisi gibi bakamadım bir daha o güreşlere.

Tabii bu oyunlarının epey keyifli olduğu gerçeğini değiştirmiyor, yani daha önce hiç WWE oyunu oynamadıysanız, WWE 2K14 gerçekten oldukça iyi bir başlangıç olabilir sizin için.

WWE 2K14 (İlk bakış)
WWE 2K14 diğer oyunlardan çok daha farklı bir karaktere sahip, geçtiğimiz aylarda da bu açıklanmıştı ve epey olay olmuştu. Tabii ki “Warrior” isimli şahıstan bahsediyorum. Warrior, Amerikan güreşi takipçileri için gerçekten önemli bir karakter, eğer biraz takip edenler varsa zaten neden bahsettiğimi biliyorlardır ve oldukça heyecanlılardır.

Neyse konumuza dönelim, yeni WWE, eğlenceli mekaniklerinden vazgeçmeyeceğe benziyor, özellikle gösterilen videolardan bunu anlayabiliyoruz. Biz de zaten çok radikal değişiklikler beklemiyoruz kendisinden. Eski “Light” ve “Heavy” tutuş sistemleri geri dönüyor, tabii çok daha geliştirilmiş durumda, farklı uzuvları seçerek bunlar üzerinde uygulayabiliyorsunuz artık kavrama manevralarını. Bu gerçekten olayı biraz daha simülasyona çekmiş durumda.


WWE 2K14 (İlk bakış)
Bu oyuna taktiksel bir yavaşlık getirmişken, üst üste saldırdığınız vakit karşılıklı yaptığınız hamlelerin hızını kesinlikle kesmiyor diyebilirim.

Aslına bakarsanız, oyunun dövüş animasyonlarında çok ciddi değişiklikler gözlemlenmiyor, televizyonda ne görüyorsak aynısını oyuna yapıyor adamlar kaçtır, bu sebeple WWE oyunları oldukça eğlenceli oluyor, oynaması kadar izlemesi de.

Animasyonlar, gördüğümüz kadarıyla biraz daha dinamikleşmiş durumda. Çok ciddi değişiklikler var gibi görünmüyor fakat en azından sinematik havayı korumayı başarıyor oyun.

Tabii WWE yeni hareketlerden nasibini almış. “Catch Finisher” hareketleri daha genişletilmiş, şimdiye kadar açıklanan on adet yeni Finisher mevcut. Bölgesel hareketler de dönmüş durumda, mesela düşmanlarınızı ring dışına fırlatıp kafalarında sandalye kırdığınız günleri özlüyorsanız, yeni WWE bunlardan bolca içeriyor. Şu ana kadar yedi adet bu tarz sahne eklenmiş durumda.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×