1/2

WWE SmackDown! vs. RAW 2008

WWE SmackDown! vs. RAW 2008

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Onlar Dünya'nın en ağır adamları!
Platformlar PlayStation 2
WWE SmackDown! vs. RAW 2008
  • Yapımcı - Yayıncı Yuke's - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Dövüş,Dövüş
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 74
Artılar Eğlenceli oynanış, kolay kontroller, ekstralar
Eksiler Önceki versiyonundan pek farkı yok, güreşçi yelpazesi yeterli değil
En güzel keyiflerden biridir; “Birlikte oturup televizyon izlemek”. Vakit gelir çatar, kumanda elden düşer ve gözler ekrana kilitlenir. Beklenen ne bir pembe dizi, ne de meraklı bir yarışmadır. Onlar en ağır adamlardır ve şov zamanı gelmiştir. Kaslı muhteşem vücutlar, çılgın bir kalabalık ve işte Amerikan Güreşi… Birçoğumuz beklide Hulk Hogan’ı Sarı dev olarak burada tanıdık. Sonra izlemekle yetinmedik oynama imkanına da sahip olduk ve buna devam ediyoruz.

WWE SmackDown! vs. RAW serisi güreş severler adına yıllardır devam eden ve birçok yıldızı kontrol edebilme şansına sahip olduğumuz güzel bir seri. WWE Raw oyununu PC’de zevkle oynamış ve bitirmiş biri olarak, WWE Raw 2’nin de PC için hazırlanmasını büyük bir istekle beklemiştim. Sonuç itibariyle 2. oyun çıkmayınca hayal kırıklığıyla karışık bir üzüntü yaşamıştım. Fakat geçtiğimiz yıl THQ, serinin en iyi üyesini hazırlamıştı bile. Oyun birçok ödüle layık görülmüş ve yüksek satış rakamları sağlamıştı. Öyle ki; bundan daha iyisi olamaz diyordum ve bu yıl ki “08” numaralı üyeyi gördükten sonra hislerimin beni yanıltmadığını da görüyorum şimdi( En azından bu oyun için).

Bayanlar ve baylar, bu geceki özel dövüşe hoş geldiniz!

Oyunumuza ilk adımı attığımızda önümüze bir tablo geliyor. Yapacağımız dövüşlere hazırlanmadan önce bazı eğitim videoları eklenmiş bu tabloya. Her birini izlemenizi tavsiye ederim. Böylece oyun içerisinde hangi hareket hangi tuşlarla sağlanıyor, kolayca öğrenebilirsiniz. Bu kısmı geçtikten sonra çoğu oyundan da tanıdık olduğumuz seçenekler çıkıyor karşımıza. “Hemen oyna, turnuvalar, turnuva veya star hazırla” gibi seçenekler mevcut. Beklediğim uzun ve güzel bir kariyer modu ise ne yazık ki bulunmuyor. Oyunda; Ray Mystreio, The Rock, Ric Flayer, Triphle H gibi birbirinden güçlü ve başarılı yıldızlar bulunuyor. Ne yazık ki; Big Sexy (Nash) ve hatta geçtiğimiz oyunda yer alan büyük efsane Hulk Hogan yeni oyunda yer almıyor. Kadro daraltılmış ve pekte iyi olmamış. Genellikle oyunun birçok bölümünde farklı güreşçilere ait istatistikler, bilgiler ve başarıları gibi tablolar bulunuyor. Her güreşçinin güçleri ve özellikleri diğerlerine göre farklı tabii ki. Şov yeteneği yüksek olan veya etraftaki araçları çok iyi kullanabilen güreşçiler bulunuyor. Zaten karakter seçim ekranında bir karakter üzerine geldiğiniz zaman yan tarafta ona uygun yetenek ve özellikleri sıralanıyor. Bu güzel bir yön, ama tüm özelliklerini ilk başta aktif edemiyorsunuz. Öncelikle turnuvalara katılmalı ve maçlar kazanarak puan toplamalısınız. Oyun içerisinde oldukça detaylı bir mağaza da bulunuyor. Bu puanlar sayesinde altın bir kemerden, büyük bir çöp tenekesine veya sağlam bir merdivene kadar her şeyi satın alabilirsiniz. Şimdi şöyle düşünülebilir; Altın kemer dururken çöp tenekesini ne yapayım? Oyunu eğer hakkıyla oynarsanız başarınızın sonuçlarından biri olarak altın kemere zaten sahip oluyorsunuz, ama eğer çevredeki nesneleri iyi kullanabilen bir karakter seçtiyseniz örneğin, Unlock ettiğiniz bu çöp tenekesi ve merdiven sayesinde rakibinize çeşitli acılar çektirebiliyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×