1/4

X-Men Origins: Wolverine

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Logan avlanıyor, kaçın!
Platformlar PC
X-Men Origins: Wolverine
  • Yapımcı - Yayıncı Raven Software - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 79
Artılar Başarılı Wolverine modellemesi ve ara videolar, Hugh Jackman'ın sesinin kullanılması
Eksiler Ne sesler ne de grafikler yeterli düzeyde değil, yapay zeka zayıf
Son zamanlarda çizgi romanların film haline getirilme furyasında artış yaşanıyor. Beyaz perdenin 2009 ve 2010 takvimine baktığımızda, sayısız filmin yolda olduğunu görüyoruz. Transformers: Revenge of the Fallen’dan tutun da, Jonah Hex’e, Magneto’ya ve Iron Man 2’ye kadar daha birçok isim, henüz yapım aşamasında. 1 Mayıs 2009’da vizyona giren X-Men Origins: Wolverine de, bu rüzgar ile karşımıza çıktı. Maalesef beklentilerimi karşılayamasa da, salondan çıkarken sevdiğim bir kahramanın yeni serüvenini izlemiş olmaktan mutluydum.

X-Men Origins: Wolverine
"-Logan, annenlere evleneceğimizi gene söylemedin değil mi?
-Offf nerden geldi aklına? Gene başladık işte!"

Film oyunları kötü olur efsanesi

Yakın zamanda X-Men Origins: Wolverine’in aynı adlı oyunu da raflarda yer buldu. Logan’ı kontrol ettiğimiz yapım, film ile aynı konuyu işlese de, daha geniş bir zaman aralığını ve dolayısıyla daha fazla olayı konu alıyor. Oyun açıldığında videoyla karşılıyor bizi. Yakın gelecekteyiz ve saçları uzamış olan Wolverine, kendisini yakalamaya çalışan askerlerin icabına bakıyor. Kısa süre sonra geçmişi hatırlıyor ve filmde de tanık olduğumuz Nijerya görevi için helikopterde alıyoruz soluğu. Ancak işler aynı şekilde ilerlemiyor ve bir roket saldırısı sonucunda düşüşe geçiyoruz.

Logan helikopterden atlıyor ve kontrol bize geçiyor. Birkaç saniyelik serbest düşüşün finali, gerçekten etkileyici bir şekilde bağlanmış. Kontrolü aldığımızda, ormanda tek başımızayız. Kısa süre sonra aksiyon başlıyor ve dört bir yana dağılmış askerleri bir bir avlıyoruz. İlk etapta oynanış dikkati çekiyor. Biraz Ultimate Spider-Man, biraz Prince of Persia’yı andırıyor X-Men Origins: Wolverine. Ardı ardına farenin sol veya sağ tuşuna basarsanız, combo yapmaya başlıyorsunuz. İlerledikçe, edindiğiniz yeni özellikler ile beraber yeni combolar aktif oluyor. Bu kez bilinçli combolar yapmak için, doğru tuş kombinasyonlarını uygulamanız gerekiyor. Yapımcılar, oynanışı mümkün olduğunca basite indirgediği için, dövüşlerde zorlanmıyorsunuz. Böylelikle X-Men Origins: Wolverine, üzerinde uzun uzun düşünme gerektirecek bir oyundan ziyade, insan ve mutant pataklayıp ilerlediğiniz eğlence odaklı bir yapım izlenimi veriyor.

X-Men Origins: Wolverine
"-Abi Fikriye ile evleneceğimizi annemlere söylemedim diye ayrıldık, dur sarılayım sana omuzunda ağlayayım."

Bilindiği üzere kahramanımızın meşhur pençelerinden bile daha önemli bir özelliği var; aldığı yaraların kapanması ve hızla iyileşmesi. Oyunda da bu yeteneğimiz sayesinde düşmanlara karşı epey avantaj kazanıyoruz. Öyle ki, aldığımız kurşun darbeleri sonucunda Wolverine’in vücudunda oluşan delikler, ekranın sol üst köşesindeki sağlık bar’ını da etkiliyor ve gücümüzün azalmasına yol açıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×