X1 kolunun önündeki tuşlar neye yarıyor?

X1 kolunun önündeki tuşlar neye yarıyor?

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 25.05.2013 - 00:53
Microsoft Start tuşunu tarihe gömerken
Atari dönemlerinden beridir Start tuşu oyun hayatımızın değişmezlernden biri fakat ne PS4 ne de X1 bu tuşu yeni nesle taşımayacak gibi gözüküyor. Sony'nin Start / Select yerine Share / Options butonlarını tercih etmesinin ardından Xbox One kolu hakkında görüp bilmediğimiz tek şey olan yeni tuşların da akıbeti buna işaret eder yönde ortaya çıktı. Menu ve View olarak isimlendirilen tuşlar önceki Xbox kolunda yer alan Start / Back tuşlarının durduğu yerde duruyor. Menu tuşu oyun içi menüleri açmasının dışında uygulamalarda da menü ekranlarına yönlendiriyor ve bu bakımdan Start tuşu ile benzer bir işlev görüyor. View tuşunun nasıl kullanılacağı ise tamamen yapımcıya kalmış. Microsoft tarafından verilen örnekler bir RYO oyununda harita ekranının veya bir FPS oyununda skor tahtasının açılabileceği yönünde. İki tuş da kulağa güzel geliyor ama... Start'a yazık olmadı mı yahu?

X1 kolunun önündeki tuşlar neye yarıyor?Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2020 16:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×