1/6

XBOX 360’a özel oyunlar PS3'te olsaydı

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 23.12.2011 - 15:20
Satış rakamlarına yansıyabilecek bazı noktalar
Özel olarak çıkan oyunlar platformların satması için oldukça önemli. Sadece sevdiği bir oyun uğruna konsol alan birçok insan var. Ben de bunların arasındayım. Vakti zamanında God of War: Chain of Olympus yüzüne PSP satın aldığımı biliyorum. Satışlarda kullanıcılara sunulan özel oyunlar, özel içerikler büyük rol oynuyor.

Peki “Exclusive” olarak adlandırdığımız yapımlar, multiplatform olarak çıksa daha fazla satmaz mıydı? Mesela örnek olarak verecek olursak; ilk Saints Row, Xbox’a özel olarak çıktığında 2.1 milyon adet satmıştı. Diğer yandan Saints Row 2, Xbox’ta 2.4 milyon satışına ek olarak PS3’te de 1.51 milyon satmayı başardı. Bu ek satış daha fazla kazanç ve ek gelir demek. Acaba Xbox 360’ın bazı özel oyunları PS3’e çıksaydı neler olabilirdi? Eleştirmenler, kullanıcılardan gelen bazı yorumlarla ve satış rakamları açısından biraz üstlerinde göz gezdirelim.

XBOX 360’a özel oyunlar PS3'te olsaydı

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×