Xbox 360 kullanıcısından MS’e 5 milyon dolarlık dava

Yavuz Can
Yavuz Can 3.06.2010 - 12:31
Xbox 360 kullanıcısından MS’e 5 milyon dolarlık dava
Microsoft’un, bir ay önce cihaza 1080p desteği getiren dashboard güncellemesinden sonra cihazların yaklaşık %1’inde problem çıkmış, çoğu kullanılamaz hale gelmişti. Bunun üzerine yeni bir güncelleme yayınlayan Microsoft, bozulan konsollların sahiplerini teknik destekle irtibata geçmelerini belirtti.

Kaliforniyalı bir Xbox 360 sahibi, cihazının tamiri/değiştirilmesi için 190 dolar talep edilince Microsoft’u mahkemeye verdi. Edinilen son bilgilere göre Washington’da görülen davada kullanıcı 5 milyon dolar tazminata hak kazandı. MS’in ise davaya itiraz hakkı bulunmakta.

X360, Amerika’da 90 gün garantiyle sunuluyor ve kullanıcı isterse belli bir ücret karşılığı bunu uzatabiliyor. İstisna olarak MS’in 1 Ocak 2006’dan önce üretilen ve 3 kırmızı ışık hatası veren X360’ların ücretsiz olarak tamir edilmesini kabul etmesi verilebilir.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 16:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox 360 kullanıcısından MS’e 5 milyon dolarlık dava

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×