Xbox başkan yardımcısı, PC ve Xbox'ın daha yakınlaşmasını istiyor

Xbox başkan yardımcısı, PC ve Xbox'ın daha yakınlaşmasını istiyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 11.07.2018 - 12:06
Xbox'tan "çapraz-ilerleme" atağı

Xbox'ın kurumsal başkan yardımcısı Mike Ybarra, PC ve Xbox'ın daha da yakınlaşmasını istiyor. Mike Ybarra Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, bütün oyunlarda cross-progression sisteminin olmasını istiyor. Xbox platformuna çıkan oyunları cross-play özelliği ile PC'de de oynamak mümkün. Cross progrssion ise, Xbox ya da PC'de oynadığınız oyunu, diğer platformda kaldığınız yerden devam etme sistemi yani çapraz ilerleme, kayıt sistemi diyebiliriz. Mike Ybarra bütün oyunların bu sistemde olmasını istiyor.

Xbox'ın başkan yardımcısı PC ve Xbox'ın bütün oyunlarında ortak ilerleme sistemi istiyor

Cross-play sistemi ile birlikte bir oyunu Mircosoft Store üzerinden satın aldığınızda, bu oyunu  PC üzerinde de oynayabiliyorsunuz. Cross progression sistemi ise, bir platformda oynadığınız oyuna diğer platformda kaldığınız yerden devam etmenize izin veriyor ya da aynı oyuncu hesabını diğer platformda kullanabiliyorsunuz.  Bu da sadece Fortnite oyununda mevcut. Ancak bu durum değişebilir. Xbox'ın kurumsal başkan yardımcısı Mike Ybarra, Pc ve Xbox'da çok fazla oyun oynadığını ve çapraz-ilerleme sisteminin tüm oyunlarda olması gerektiğini belirten bir tweet attı. Mike Ybarra, Tweet'ini hadi bunu gerçekleştirelim diyerek bitirdi. Microsoft'un bu atağı Sony'nin bir adım önüne geçmek olarak yorumlanabilir. Zira Sony, diğer platformlarda Fortnite oynayan oyuncuların, aynı hesabı PlayStation 4'te kullanmasına izin vermemişti. Xbox, bu özellikle Sony Playstation üzerine oluşan bu antipatiyi kendi avantajına çevirmeye çalışıyor diyebiliriz. Sonuçta oyuncular kazanacaksa bizim için bir sorun yok!

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 11:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2018 02:39
Zaten tüm play anywhere oyunlarda var bu özellik sadece fortnite değil.Resident evil 7de bile var
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.07.2018 12:44
Anca ister
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×