Xbox & Bethesda sunumu Türkçe altyazılı olacak

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 11.06.2021 - 17:21
E3 2021 fuarının en önemli sunumlarından biri olan Xbox & Bethesda sunumu bir aksilik yaşanmazsa Türkçe altyazılı olacak

Xbox & Bethesda sunumu için sevindirici bir haber geldi ve bu sunumun Türkçe altyazılı olarak yayınlanacağı açıklandı. Her ne kadar dün akşam saatlerinde düzenlenen Summer Game Fest açılış sunumu ile atmosferine girmiş olsak da E3 2021 fuarı bugün itibari ile başlıyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi tamamen dijital olarak düzenlenecek bu fuarın en önemli sunumlarından birisi de Xbox & Bethesda sunumu olacak.

Xbox & Bethesda sunumu Türkçe altyazılı olacak

Sunum için özel bir haber yayınlayan Xbox ekibi, bu sunuma dair kafalardaki bir çok soru işaretini de cevaplamış. Sunumun saati, ne kadar süreceği, nasıl izleneceği gibi klasik sorular dışında İngilizce dışında başka bir dil desteği olup olmayacağı da sorulmuş. Bu sorunun cevabına baktığımızda ise Türkçe altyazı desteği dahil olmak üzere birçok dilde çalışmaların yapıldığı açıklanmış. 

Xbox & Bethesda sunumu Türkçe altyazılı olacak

Desteklenen diller arasında İspanyolca, Brezilya Portekizcesi, Almanca, Persçe, Fransızca, Rusça, İtalyanca, Çince, Japonca, Korece, Lehçe, Türkçe, Arapça ve Yunanca dahil olmak üzere daha birçok dil desteğinin listelendiğini görüyoruz. Tabi bu kadar dil seçeneği olunca bir aksilik yaşanmazsa ve altyazı çalışmaları yetişirse ibaresi de eklenmiş. Bu noktada daha önce de Türkçe olarak yayınlanacağı belirtilen bir sunumun maalesef öyle olmadığını, altyazı çalışmasının yetişmediğini görmüştük. Umarız bu sefer Türkçe dil desteği yetişir e çok daha keyifli bir şekilde sunumu takip etme şansına erişiriz. Yine de bu çabalarından dolayı, bu kadar dil eklenmeye çalışılmasından dolayı bile Xbox ekibini tebrik etmek gerekiyor.

Yeni duyuruların yanı sıra mevcut oyunlar hakkında bilgilere de erişeceğimiz Xbox & Bethesda sunumu tam 90 dakika sürecek ve Türkiye saati ile 13 Haziran Pazar günü 20:00'da yayınlanacak.

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2023 17:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2021 14:42
Ps fanboyuyum ama xbox psyi ezip geçerse çok sevinirim. Ne stok var ne tüketiciye değer veriyor ne bölgesel fiyatlandırma yapıyor hicbirsey yok yazık gerçekten
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2021 19:49
Microsoft ve Xbox ekibi bizim gönlümüzü her seferinde bir kez daha fethediyor. Abi bunlar yakında en iyi oyunlarını çıktığı gün Gamepass 'e eklemekle kalmayıp, TR dilde eklerlerse şaşırmayın. Seviyoruz ulan XBOX <3
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2021 11:36
Gears 5, Forza Horizon 4 falan zaten Türkçe ama sen bilirsin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2021 21:53
sony zamanında önceki jenerasyonda microsofta acımadı xbox a oyun bile cıkmadı.Şimdi Microsoft a yaranmak için önceki oyunları pcye falan getiriyor ama nafile.Umarım microsoft sony ye acımaz.
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2021 11:34
Acımak mı? Microsoft kendisi seçti geçen jenerasyon doğru dürüst oyun çıkarmamayı. Onlar oyun yapmayınca Sony ne yapsın? Onlar da mı çıkarmasın? Oyunları PC'ye getirmelerinin sebebine de Microsoft'a yaranmak demişsin. Komik valla.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2021 08:46
Microsof sürekli sunum sastini bile bize göre iyi bi saatte yapıyor.
Sony ise hep gece 4 te çünkü umursamıyor.
Sony şımarık çocuğu oynuyordu ps4 çıkışından beri ki hala öyle.
Nedeni enson çıkan ratchet clank sadece alt yazılı.Ps4 teki ratchet dublajlı idi.
Sallamıyorlar artık bizi kaybediyorlar ama!
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2021 11:31
Sony'nin ne zaman 04.00'da yayın yaptığını hatırlamıyorum. Zaten kaldı ki neden Türkiye'yi temel alarak yayın saati ayarlasınlar? Oyun dünyasının kalbi Amerika'da, Avrupa'da atıyor. Ratchet & Clank'in altyazılı olmasının sebebi de Türk insanının artık eskisi gibi daha makul fiyatlara oyun alamaması.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2021 22:54
Harikasın XBOX
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox & Bethesda sunumu Türkçe altyazılı olacak

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×