XBox Game Pass sistemi iOS cihazlara geliyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 9.10.2020 - 14:18
Microsoft'un geliştirmeye devam ettiği xCloud servisi ile birlikte Xbox Game Pass oyunlarını iOS cihazlara getirmeyi hedeflediği açıklandı.

Game Pass oyunları önümüzdeki yıl iOS cihazlara geliyor. Microsoft bildiğiniz gibi şu sıralar gündemde olan Xbox Series X / S ve Game Pass sistemi dışında bulut tabanlı xCloud servisine de büyük yatırımlar yapıyor. Bu sistem sayesinde daha önce Android tabanlı cihazlar üzerinden oyunlarını Stream edebilen firma anlaşılan sistemi geliştirmenin yanı sıra platform ayağını da zenginleştirmenin peşinde. Gelen bilgilere göre xCloud aplikasyonu için iOS cihazlar üzerinde çalışılmaya başlanmış.

Microsoft, xCloud ile Game Pass sistemini iOS'e getirecek

Henüz bulut tabanlı sistemlerin öncülüğünü yapan Google Stadia ya da xCloud gibi sistemlere iOS tabanlı cihazlar üzerinden ulaşılamıyor. Stadia tarafında Google olduğu için platform muhtemelen hep Android tabanında özel olarak kalacak. Diğer firmalar ise tabi ki cihazların yaygınlığından dolayı iOS tarafına da kayacaktır diye düşünüyorum. Nitekim Microsoft'un çalışmaları da bu yönde ilerliyor. Business Insider sitesinin raporlarına göre Microsoft, 2021 yılı içerisinde bu planlarını hayata geçirmeye başlayacak.

Yine aynı raporda Xbox patronu Phil Spencer'in çalışanlarına "Game Pass sistemi ile kesinlikle iOS platformlarına da geleceğiz" ifadelerinde bulunduğu belirtilmiş. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 13:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
XBox Game Pass sistemi iOS cihazlara geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×