Xbox next'e doğru

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Xbox next'e doğru
Tech kanalı yetkililerinden birisinin yaptığı açıklamaya göre yeni nesil Xbox'ın çıkarılabilir bir hard disk ünitesine sahip olması bekleniyor, bu yüzden Xbox Next'in içerisinde dahili bir HD olmayacak.

Bu yeni nesil konsolun dahili HD ile birlikte gelip gelmeyeceği ile ilgili dedikodular sürerken bu hard disk ünitesinin konsolun üst tarafına takılacağı söyleniyor.

Bu yazılardan Xbox Next'in iki temel model üzerine kurulacağını artık daha kesin olarak söyleyebiliriz. Bir model saklama kapasitesi olmadan, diğer model de dedikodularda belirtildiği gibi hard disk'li olarak çıkacak. Ayrıca çıkarılabilir HD ünitesine sahip olacak modelin İpod gibi Xpod Media Player formatını çalıştıracağı da söyleniyor. Fakat bununla ilgili pek de fazla bilgi verilmiyor.

Engadget sitesinin açıklamalarına göre de konsolun ismi Xbox 360 olarak kesinleşmiş durumda. Fakat Microsoft resmi isim konusunda sessizliğini koruyor. En azından bizlere Xbox next, Xbox 2, Nextbox gibi kod isimlerinden bazı ipuçları vermiş durumda.

Her ne kadar Xbox 360 bize bir snowboard oyunu ismi gibi görünse de, zannediyorum ki Microsoft her şeyi bu yılın E3 fuarında ortaya çıkaracak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2021 06:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox next'e doğru

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×