Xbox One suratınızı buluta yollamayacak

Xbox One suratınızı buluta yollamayacak

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 7.10.2013 - 00:22
Mahremiyet kaygıları
Xbox One'ın Kinect'i mahremiyet kaygılarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Microsoft'un devamlı açık ve devamlı internete bağlı olacağını açıklamasına insanların sert tepki göstermesiyle hatırlayacaksınız dev firma geri adım atmıştı. Artık daima açık, daima sizi izleyen bir durumda ve daima internete bağlı olmayan Kinect mahremiyet konusunda bir adım daha attı: Suratınızı buluta yollamayacak, sadece offline olarak kaydedecek. Bildiğiniz gibi Kinect surat bilgilerinizi kaydedip, siz her odaya girdiğinizde sizi tanıyacak teknolojiye sahip. Pek çok kişi bunun internete gönderilmesi durumunda ortaya nahoş bir durum çıkabileceğini ön görürken Microsoft bugün açıklama yaptı: Yüz detaylarınız sadece konsolda saklanacak. Microsoft olumlu adımlar atıyor gibi gözüküyor!

Xbox One suratınızı buluta yollamayacak
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2020 07:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×