Xbox One Türkiye'de patladı

Xbox One Türkiye'de patladı

Murat Oktay
Murat Oktay 9.09.2014 - 17:04
Microsoft'un konsolu 300 şubesi olan Teknosa'da bile satamadı.
Microsoft'un oyun konsolu Xbox One, 5 Eylül tarihinde ülkemizde satışa çıkmıştı. Ön siparişe ilginin (250 adet kadar) düşük olduğunu biliyorduk. Ancak gece satışı ve sonrasındaki hafta sonu bu rakamların toparlanacağı düşüncesi bizde biraz umut oluşturmuştu.

Teknosa'ya gidip bazı mağaza yöneticileri ile sohbet etme şansı bulduğumuzda, bu süreçte Türkiye genelinde son kullanıcılara sadece 6 adet sattığını üzülerek öğrendik. Teknosa'nın Türkiye genelinde 300'ün üzerinde mağazaya sahip olduğunu düşünürsek, Microsoft'un büyük bir hüsrana uğramış olduğunu düşünebiliriz. Gönül isterdi ki Microsoft Türkiye, konsolun pazarlamasını doğru yapabilsin, servislerini getirip, fiyat avantajı sağlayabilsin.

Xbox One Türkiye'de patladı

Sanırız rakip konsolun liderliği karşısında bir şey yapamayacaklarını kabul etmişler olmalılar ki böylesine değerli bir ürünün tanıtımı konusunda da etkin bir adım atmadılar. Xbox One, biz oyunseverler için oldukça önemli bir konsol. Önümüzdeki günlerde bu konuda başka araştırmalarımız da olacak. Umuyoruz başarılı satış rakamlarını da göreceğiz.

Bu haberi hazırlarken, Microsoft yöneticilerine de konuyu sorduk. "Rakam ya da oran paylaşamayacaklarını, ancak şu an için satışların, beklentilerinin üstünde olduğu" şeklinde bir yanıt aldık.

Bu haberi resmi olmayan veriler ile hazırladık. Microsoft tarafından bir bilgi gelirse sizler ile onu da paylaşacağız.

Yorumlar 109
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 15:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2016 07:11
Xbox 360 ev yakmiş dorumu bende var halla oynuyorum evi yakmasin ya amerikada ev yakmiş o yuzden soruyorum ve xbox 360 E benim konson
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×