Xbox One'dan karma karışık bir online muhabbeti

Xbox One'dan karma karışık bir online muhabbeti

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 7.06.2013 - 11:26
Online şart değil ama şart gibi de
Xbox One ilk duyurulduğunda tepki alan en büyük özelliği sürekli olarak online çalışma gereksinimine sahip olmasıydı.

Microsoft firması bu konu üzerine detaylı bir açıklama getirdi ve yineledi:

"Sürekli değil, 24 saatte bir online olsanız yeter."

Açıklamaya göre yeni konsolda offline oyunları oynamak veya bazı fonksiyonlarından yararlanmak için sürekli olarak online olma zorunluluğu yokmuş. Lakin firma offline oynanış için bile konsolun 24 saatte bir online olması gerektiğini de belirtti. Aksi halde offline oyun da oynanmayacak.

Bu mecburiyet "öncelikli" konsol yani sizin sahip olduğunuz konsol mantığını oturtmak için yapılmış. Bir başka Xbox One konsolundan login olmanız durumunda offline kullanış için saatlik online kontrolü gerekecek.

Xbox One'dan karma karışık bir online muhabbeti
"Sürekli bir bağlantı gerekli olmasa da Xbox One, oyunun, sistemin veya uygulamanın güncellemeye ihtiyacı olup olmadığını ve yeni oyun alıp almadığınızı, yeniden satıp satmadığınızı, takas yapmadığınızı veya bir arkadaşınıza verip vermediğinizi doğrulamak üzerine tasarlandı."

"Bulut sisteminden yararlanan oyunlar bağlantı ihtiyacı duyabilir."

"Kendi Xbox One'ı nızda24 saatte kadar offline oyun oynayabilirsiniz, farklı bir konsoldan kütüphanenize bağlandıysanız bu süre bir saate düşecektir. Bu belirtilen saatlerden sonra tekrardan bağlantı kurmadan offline oyun oynayamayacaksınız ancak canlı TV izleyebilecek veya Blu-ray ve DVD film izleyebileceksiniz."

İnternetin zorunluluğunun faydalarını belirten Microsoft şu açıklamayı yaptı:

"Çünkü her Xbox One kullanıcısı genişbantlı bir bağlantıya sahip olacak ve geliştiriciler siz oynamasanız bile devasa, süreklilik sağlayan ve gelişen dünyalar oluşturacak."

Öte yandan firma herhangi bir Xbox One konsolundan kütüphanesindeki dijital oyunu disk gereksinimi olmadan oynayabilecekmiş.  
Yorumlar 43
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 08:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×