Xbox Series X/S PS5 kadar iyi satış yapabilir

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 12.01.2022 - 16:54
Xbox Series X/S sevkiyatlarının ve satışlarının tedarik sıkıntısının ortasında bile artışı, Xbox markasının rekor dolu bir yılı geride bırakmasını sağladı.

Microsoft'un Xbox Series X ve S modelleri önceki Xbox konsol nesillerinin satışlarını geride bırakıyor. Üstelik konsol tedariği konusunda sıkıntı yaşıyor olmasına rağmen. Phil Spencer New York Times'a Xbox satışları hakkında konuştu. Kesin bir rakam vermemekle birlikte bunun bir rekor olduğunu belirtti: "Arz aslında hiç olmadığı kadar büyük. Talep, hepimiz için arzı aşıyor. Bu noktada, Xbox Series X ve S konsollardan, sahip olduğumuzdan daha fazlasını sattık." dedi.

Xbox Series X/S PS5 kadar iyi satış yapabilir

Spencer "Çip üreticilerini vuran arz kıtlığına, Covid nedeniyle üretim gecikmelerine ve çeşitli küresel dağıtım darboğazlarına rağmen Xbox Series X/S'nin bu hızlı satış başarısını elde ettiğini" sözlerine ekledi.

Ayrıca PlayStation satışlarının da (bulunurluk sebebi ile) yetersiz olduğunu ve bunun ana sebebinin de arzın az olması değil, çip temininde yaşanan sıkıntılar olduğunu söyledi.

Analizleri ile tanıdığımız Daniel Ahmad ise, önceki Xbox satışlarına dayanarak yaptığı açıklamada, yeni nesil Xbox'ın 12 milyonun üzerinde satış yaptığı beklentisi içinde olduğuun söyledi.

Xbox Series X/S PS5 kadar iyi satış yapabilir

Anlaşılan, Microsoft'un çift cihaz stratejisi, beklendiğinden daha fazla işlerine yaramış gibi görünüyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2023 02:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2022 06:56
demon souls yok ama series s aldım ps5 te 500 tl olan oyunu bedava oynuyorum turkiye sartlarına uygun cıhaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2022 17:35
adamların bi demon's souls oyunu bile yok
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2022 14:01
Ahahaha ne oldu la olmaz denilen göç of war çıktı şimdi sıra demon souls a mı geldi. Yazık fapboy
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2022 18:28
1.3 milyon satmış oyun demekki çok rabet'de yok. Bu arada ne kdr iyi bir oyun olduğunu biliyorum. Hemen lütfen sataşıp bulaşmayın lütfen...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox Series X/S PS5 kadar iyi satış yapabilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×