Xbox'ın Beğenilen Oyunu Nintendo Switch Yolunda

Tunay Şahin 24.10.2023 - 18:45
Övgüyle karşılanan bir Xbox oyununun Nintendo Switch'e gelmesi ihtimaller dahilinde.

Pentiment oyununun yönetmeni Josh Sawyer, oyunun Nintendo Switch'e taşınmasının olası olduğuna inanıyor. Pentiment, Xbox'ın stüdyosu Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen bir oyundur. Aynı zamanda stüdyo, büyük bir oyun olan Avowed üzerinde çalışmaktadır.

Obsidian, Xbox'a özel iki oyun sunduktan sonra Xbox'ın güçlü stüdyolarından biri olarak kabul ediliyor ve en az iki oyun daha geliştirme aşamasında. Grounded, Obsidian'ın popüler bir oyunu olarak biliniyor, Pentiment ise ödüller kazanan ve eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler alan bir oyun. Şu an için Pentiment'e sadece PC, Xbox One veya Xbox Series X üzerinden erişilebilir. Ancak oyunun başarısı, bazı oyuncuların bu oyunu diğer platformlarda görmek istemesini doğal kılıyor.

Pentiment, Nintendo Swtich'e Gelebilir

Josh Sawyer, Touch Arcade'ye verdiği röportajda, Pentiment'in Switch'e taşınmasında teknik bir engel görmüyor. Ancak Pentiment'in Xbox'a ait bir oyun olması, diğer platformlara gelme ihtimalini düşük gösterse de Xbox ve Nintendo arasında olumlu bir ilişki mevcut.

Xbox, Ori and the Blind Forest ve Ori and the Will of the Wisps gibi oyunlarını zaten Nintendo Switch'te yayınladı. Nintendo ve Xbox, Switch'te Xbox oyunlarının ve karakterlerinin kullanılabilmesi için anlaşmalar yapmışlardır. Bunlara Banjo, Kazooie ve Minecraft'tan Steve dahil. Ayrıca, GoldenEye 007 ve Banjo-Kazooie gibi oyunlar Switch Online Expansion Pack üzerinden erişilebilir.

Pentiment, Nintendo Swtich'e Gelebilir

Pentiment, oyuncuların 16. yüzyılda işlenen cinayetleri araştırdığı ve hikayeyi etkileyen diyalog seçimleri yaptığı bir oyun. 2022'de çıktığında eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı ve hikayesi ile benzersiz konsepti takdir edildi. Nintendo Switch sahipleri oyunu platformlarına gelip gelmeyeceğini merak ediyorlar, ancak PC ve Xbox sahipleri zaten deneyimleyebilirler. Pentiment, Xbox Game Pass kütüphanesinde bulunuyor, bu da oyuncuların oyunu satın almadan deneyebilecekleri anlamına geliyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 22:12
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2023 20:45
Peki ya Spencer? Hala istifa etmemiş mi?
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2023 08:01
Neden boş yapıyosun?
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2023 15:33
Disco Elysium oynayıp beğenenler muhtemelen bu oyunu da beğenecektir ancak bütçe olarak çok daha küçük bir oyun. Son yıllarda oyunlar dönem hikaye vs inanılmaz klişeşmeye başladı. Rönesans döneminde geçen bu oyun ilaç gibi geldi, umarım dönemi anlatan daha çok oyun görürüz.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Xbox'ın Beğenilen Oyunu Nintendo Switch Yolunda
İlginizi Çekebilir